27.07.2022 | Czytano: 600

Niewiadoma wciąż trzecia w Tour de France

To był etap, na którym było gdzie atakować. Trasa wymarzona dla naszej Katarzyny Niewiadomej.


 
Peleton w Szampanii pokonał pięć wspinaczek na 127 kilometrach. W drugiej części wyścigu kolarki wjechały w sektory szutrowe w winnicach. Na ostatnich 10 kilometrach miały dwa podjazdy, które swoją charakterystyką przypominały wyścigi klasyczne.
 
Katarzyna Niewidoma była bardzo aktywna. Próbowała rozerwać peleton, a potem gonić uciekinierkę. Żadna z rywalek nie chciała jej pomóc, dać zmianę.  Więc jej akcje okazały się nieskuteczne. Polka do mety dotarła w grupie (16 miejsce), w której znalazły się wszystkie zawodniczki zajmujące czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. W niej Kasia Niewiadoma nadal zajmuje trzecią pozycję, tracąc razem z Włoszką Silvią Persico 16 sekund do liderki Marianne Vos.
 
23 kilometry przed metą na samotny atak zdecydowała się Marlen Reusser. Szwajcarka nie była groźna dla faworytek w klasyfikacji generalnej, ponieważ traciła ponad sześć minut do Marianne Vos. Za samotną Reusser jechało początkowo  około 20 zawodniczek. 16 kilometrów przed metą z tej grupki skontrowała Alena Amialiusik. Pechowo jadąca dziś Mavi García została potrącona przez samochód swojej ekipy…  Do Amialiusik na 10 kilometrów przed metą dojechała Evita Muzic, a chwilę później Veronica Ewers. Jednak Reusser miała już ponad 40 sekund przewagi. Ostatni podjazd (1,9 km długości; średnie nachylenie 4 %) niewiele zmienił i Szwajcarka niezagrożenie jechała po swoje trzynaste zwycięstwo w profesjonalnej karierze. Pierwsza przecięła linię mety. Kolejne miejsca zajęły Evita Muzic i Alena Amialiusik.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Reklama

Komentarze

reklama