08.06.2022 | Czytano: 1500

Złote medalistki z Ekonomika (+ zdjęcia)

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu została mistrzem Polski w Licealiadzie. Mistrzowski turniej rozgrywany był w Elblągu w ramach „Pucharu Bałtyku”. 
W zawodach uczestniczyły  cztery zespoły - ZSE Nowy Targ, ZS Łęczyca, ZSP Nr 1 Jarocin oraz I LO z Gorzowa Wielkopolskiego. Reprezentantki ZSE nie pozostawiły złudzeń, kto w kraju jest najlepszy.  Pokonały kolejno ZS Łęczyca 3:0, ZSP Jarocin 6:0 oraz I LO z Gorzowa Wielkopolskiego 3:1, co zaowocowało zdobyciem mistrzostwa Polski. To trzeci z rzędu tytuł mistrzowski drużyny z Ekonomika po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.    Dodajmy, iż bramki dla ZSE w/w meczach zdobyły: Patrycja Ropiak 6, Katarzyna Fit 5, Natalia Antolec.


 
Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Amelię Maciaszek, natomiast najlepszym strzelcem turnieju została Patrycja Ropiak.
 ZSE
: Amelia Maciaszek, Oliwia Maciaszek, Patrycja Ropiak, Natalia Antolec, Katarzyna Fit, Patrycja Knapczyk, Karolina Pierwoła, Magdalena Mroszczak, Martyna Gal, Monika Kotas. Trener: Tadeusz Kalata. Kierownik drużyny Katarzyna Kubasiak.
 
 Tadeusz Kalata: Zawodniczki do turnieju były bardzo dobrze przygotowane pod względem fizycznym, motorycznym i taktycznym. Pokazały wolę walki, góralski charakter oraz dążenie do zwycięstwa w każdym meczu. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który podczas zawodów  spisał się znakomicie.
W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim dziewczętom z poprzednich dwóch drużyn, które także zdobywały mistrzostwo Polski i życzyć byłym i obecnym zawodniczkom dużo zdrowia, wytrwałości oraz sukcesów w życiu osobistym. Dzięki dziewczyny jesteście Wielkie. Dziękuję sponsorom, którzy pomogli nam w wyjeździe do Elblagą -  dyrektor ZSE Marzenie Waksmundzkiej za aktywną pomoc w organizacji wyjazdu, Wiesławowi Wojasowi za stroje sportowe, starostwu powiatowemu za transport, Piekarni Kalata, Akademii Aktywności Ruchowej, firmie Cardim oraz Hurtowni Wód Piotr Pacyga.
 
Amelia Maciaszek: Zrobiłyśmy z dziewczynami co do nas należało i wspólnymi siłami obroniłyśmy tytuł mistrzowski dla ZSE z czego jestem ogromnie dumna. Przez cały turniej panowała super atmosfera, wspierałyśmy się wzajemnie oraz byłyśmy znakomicie motywowane przez naszego trenera Tadeusza Kalatę i  doping z trybun pani Kasi Kubasiak – za co bardzo im dziękujemy. Cieszę się, że mogłam skończyć szkołę ze złotem na szyi. Taki był plan !
 
Patrycja Ropiak: Zawody w Elblągu wiążą się z ogromnymi emocjami i pomimo, że byłyśmy skupione na celu, nie zapomniałyśmy, że ma to być dla nas rozrywka i świetna zabawa. Cały wyjazd przypomniał mi jak dobrze czuję się na boisku, wróciły piękne wspomnienia i łzy szczęścia po osiągniętym sukcesie.  
 
opr/sles
 

Komentarze

reklama