17.05.2022 | Czytano: 734

Historyczny sukces reprezentacji powiatu nowotarskiego na finałach Małopolskich Biegów Przełajowych

W dniu 12 maja na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach, którym towarzyszyła piękna pogoda, wzięło udział prawie 1000 zawodników.

Rewelacyjnie spisali się reprezentanci gospodarzy - powiatu nowotarskiego osiągając historyczny sukces. Mamy trzech indywidualnych Mistrzów Małopolski oraz zwycięzców drużynowych w czterech kategoriach wiekowych. Objawieniem zawodów była reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, która zdobyła aż trzy tytuły mistrzowskie.

W kategorii Igrzyska Dzieci - dziewczęta rocznik 2011 i młodsi wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 z Nowego Targu, srebro wywalczyła SP nr 91 z Krakowa a brąz pojechał do Krużlowej.

Igrzyska Dzieci - dziewczęta rocznik 2009-2010. Zwyciężyła Sp nr 1 z Wieliczki, srebro zdobyła po raz drugi SP nr 91 z Krakowa a brąz zdobyła SP nr 11 z Nowego Targu.

Igrzyska Dzieci - chłopcy rocznik 2011 i młodsi. Tutaj najlepszą po raz kolejny okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu. Srebro wywalczyli chłopcy z  Publicznej Szkoły Podstawowa nr 2 w Brzesku. Brąz wywalczyli reprezentanci SP nr 1 z Ropy.

Igrzyska Dzieci - chłopcy rocznik 2009-2010. "Tradycyjnie" zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11 z Nowego Targu. Drugie miejsce pojechało do Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Dolnej a brąz wywalczyła reprezentacja Wiśniowej. Mistrzem Małopolski został Samuel Zając ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Spytkowic.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt Mistrzem Małopolski została Roksana Banaś z Ratułowa.

Wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera z Rabki - Zdroju, II miejce zajęły dziewcząta z IV Sportowego LO w Nowym Sączu, brąz zdobyła reprezentacja dziewcząt z Liceum Ogólnokształcące nr 1 z Suchej Beskidzkiej.
Wśród chłopców Mistrzem Małopolski został Piotr Szal z I Liceum Ogólnokształcącego im.Eugeniusza Romera z Rabki - Zdroju.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

mat. prasowe

Komentarze

reklama