04.05.2022 | Czytano: 3650

PP: II runda za nami (+dwie galerie)

(AKTUALIZACJA) Pierwsze spotkanie na tym szczeblu rozgrywek Pucharu Podhala odbyło się w Naprawie, gdzie miejscowa Unia podejmowała faworyzowany Huragan.

Unia Naprawa (A) – Huragan Waksmund (V) 0:2 (0:1)
0:1 Nogueira 13
0:2 Zagata 67
Unia: Wojdyła – Janiak, T. Święchowicz, Nowak (89 M. Święchowicz), Proszek, Masłowiec, Flaga (30 Mirek), Białoński, Mastela, Żegleń, Porębski (64 Bal)
Huragan: Byrnas – Mroszczak, Pragnący, Mlak, Luberda, Mucha, Kamiński, Nogueira, Urbaś (55 Jurzec), Krugiołka (25 Kowalczyk), Zagata

Trzecia siła ligi okręgowej nie zawiodła jako zdecydowany faworyt i z Naprawy wyjeżdża z pewnym awansem. Strzelanie rozpoczął będący ostatnimi czasy w wyśmienitej formie Marco Nogueira, drugie trafienie w 67 minucie dołożył Przemysław Zagata.

Bór Dębno (A) - Jordan Jordanów (A) 1:0 (0:0)
1:0 Kozioł M. 89
Bór: Pyrek - Kozioł M., Potoczak K., Grzywnowicz M., Potoczak P., Gąsiorek S., Potoczak M., Dutkiewicz, Iglar, Brynczka, Janeczek (rezerwowi: Grzywnowicz T., Myśliwiec, Kudasik, Zoń, Kozioł Sz.)
Jordan: Teper - Wójtowicz, Radoń M., Kołodziejczyk, Sarna, Tyrpa, Jochymek, Rączka, Moskalski, Radoń K., Brzana (rezerwowi: Sum, Łączek, Szklany, Hanusiak)

Spotkały się drużyny na codziń rywalizujące w klasie A. Lider rozgrywek uległ gospodarzom zajmującym nieodległe, trzecie miejsce w tabeli.
Mecz był wyrównany. Na bramkę przyszło czekać do 89 minuty kiedy wszyscy spodziewali się już karnych. Mateusz Kozioł z 25 metrów pieknym strzałem trafił w samo okienko ustalając wynik spotkania.

9' akcja po rzucie rożnym, lglar oddaje strzał piłka trafia w słupek.
21' Dutkiewicz z dystansu piłkę łapie Teper
24' błąd  nr 7, piłka trafia do Dutkiewicz  i oddaje mocny strzał, bramkarz ratuje Jordan.
30' pierwsza akcja gości - Kacper Radoń zagrywa do Rączki, ten oddaje strzał w światło bramki.
49' akcja lewa stroną Mateusz Grzywnowicz strzela piłka trafia w poprzeczkę.
54' Myśliwiec obsługuje Dutkiewicza pięknym podaniem, ten marnuje akcje sam na sam z bramkarzem.
57' druga idealna okazja Dutkiewicza, znowu górą Teper.
63' kontra po rzucie różnym, Radoń Kacper sam na sam z Pyrkiem marnuje okazję.
70' Dutkiewicz kładzie bramkarza z linii bramkowej  wybija Kołodziejczyk.
72' błąd obroncy Boru, piłka trafia do Kacpra Radonia, ten strzela, broni Pyrek.
89" GOL!!! rzut rożny wykonuje Szczepan Kozioł, zamieszanie w polu bramkowym, piłka wylatuje na 25m etr pod nogi Mateusza Kozła, ten pięknym strzałem z dystansu pokonuje golkipera gości.

Wierchy Lasek (B) - Biali Biały Dunajec (A) 3:2 (1:0)
Bramki dla Wierchów: 2x Trzoniec, Truty M.
Wierchy: Nykaza J.. - Plewa M., Nykaza R., Gał, Trzoniec, Biernat, Jaróg, Duda, Plewa G., Benedyk, Włodarczyk (rezerwowi: Tryty, Krupa, Pudzisz, Jaróg, Pańszczyk)
Biali: Skupięń - Franosz, Polak, Karpiel M., Gąsior, Jamrozowicz, Karpiel P., Kliś, Bryjak, Fryzowicz, Tylka (rezerwowi: Antoł, Skupień, Niemiec)

Delta Pieniążkowice (B) - Orkan Raba Wyżna (A) 0:9 (0:2)
0:1 Kasiniak 15