20.04.2022 | Czytano: 583

Pół tysiąca dzieci i młodzieży

Jeszcze przed oficjalnym końcem sezonu zimowego w gminie Bukowina Tatrzańska zorganizowano osiemnastą Zimową Spartakiadę.Blisko pół tysiąca dzieci i młodzieży wzięło udział w t sportowych zmaganiach. Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy rywalizowały w sportach zimowych -  łyżwiarstwie, narciarstwie zjazdowym, snowboardzie oraz narciarstwie biegowym. Ta wyjątkowa impreza, to cykl zawodów, w które angażuje się dużo osób, którym zależy na harmonijnym rozwoju młodego pokolenia. Dzieci rywalizując na stoku, na lodowisku, na trasach biegowych uczą się zdrowej rywalizacji, pokonywania własnych słabości oraz kształtują zdrowe nawyki sportowe.
 
Ten wyjątkowy w naszej części Podhala cykl czterech imprez nie odbyłby się bez corocznego olbrzymiego zaangażowania nauczycieli wychowania fizycznego z terenu gminy Bukowina Tatrzańska, bez wsparcia finansowego i osobistego zaangażowania wójta gminy, organizacyjnego zaangażowania Gminnego Zespołu Oświatowego. Swoją olbrzymią cegiełkę dołożyli - ON Kotelnica oraz właściciele wyciągu Białka Tatrzańska Kaniówka – za co bardzo im dziękują organizatorzy.
 
Uśmiechnięte twarze blisko 500 uczestników, którzy aktywnie spędzili czas, obdarowani nagrodami rzeczowymi, medalami, pucharami to najlepszy dowód, że warto tą sportową tradycję podtrzymywać.
 
opr/sles

 

Komentarze

reklama