21.03.2022 | Czytano: 2062

Góralski kopciuszek na salonach! (+zdjęcia)

W Kielcach rozgrywany był ćwierćfinał mistrzostw Polski młodziczek (U-16) w piłce siatkowej. Jako wicemistrz Małopolski uczestniczył w nim nowotarski Klub Przyjaciół Siatkówki Gorce. I uzyskał prawo awansu do 16 najlepszych ekip nad Wisłą w tej kategorii wiekowej!


 
To ogromny sukces nie pierwszy szkoleniowców KPS Gorce – Katarzyny Krasińskiej i Karola Majewskiego. Drużyna z Nowego Targu zeszła z boiska pokonana dopiero w ostatnim meczu turnieju, ulegając mistrzowi województwa łódzkiego. Już wcześniej zapewniła sobie awans  do wspomnianej fazy półfinałowej czempionatu kraju.  Choć pozostałe mecze nie przebiegały jednoznacznie pod dyktando góralek, to zawsze umiały wyjść z trudnych sytuacji obronną ręką. W opinii wielu znowu pomógł górski charakter.
 
Teraz ekipa Karola Majewskiego i Katarzyny Krasińskiej czeka na losowanie w siedzibie PZPS-u - w Warszawie, aby poznać gospodarza i swoich przeciwników, z którymi stoczy walkę (2 i 3 kwietnia) o wejście do głównej imprezy o mistrzostwo Polski! Wśród przeciwników z  pewnością będą rywale z o wiele bogatszych  i bardziej doświadczonych klubów.  Czyż sport nie jest piękny?  Kopciuszek również może zwyciężać.  W każdym razie dziewczęta zapowiadają walkę z każdym przeciwnikiem!
 
Jest takie przysłowie: „zwycięstwo ma wielu ojców - porażka jest sierotą”. Pasuje ono idealnie, gdyż wynik ten jest owocem nie tylko wieloletniej ogromnej pracy zespołu i trenerów (większość zawodniczek  trenujących od 6-7 lat). Z pewnością wśród ojców tego sukcesu są także  starsze i w większości byłe już zawodniczki (aktualnie reprezentujące Developress Rzeszów) Aneta Podlipni, Wiktoria Barbarewicz, Ania Pańszczyk, Wiktoria Szwed oraz Amelia Polak i ostatni z chłopców trenujący z dziewczętami - Bartosz Kobylarczyk. To oni nieustannie podnosili poziom sportowy aktualnych młodziczek i to również ich sukces. Należy wspomnieć również instytucje, które w bardzo trudnym dla klubu czasie wspierały materialnie. Należą do nich: Bogusław i Barbara Wilczek - Elektronarzędzia Hitachi, Jakub Lizak - Manus Fizjoterapia, Marek Głąb - Wolt System, Marcin Ożóg - Wytwórnia Wyobraźni. Wielki szacunek dla nich.


 
- Z pewnością należy też podziękować całemu magistratowi - urząd Miasta Nowy Targ, który  zauważa aktywność i sukcesywnie pomaga w działalności. Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ czynnie uczestniczy w niej już ponad 70 dzieci i zgłaszają się kolejne. Jesteśmy za to wdzięczni. Choć to oczywiście kropla w morzu potrzeb - sam turniej ćwierćfinałowy i półfinałowy młodziczek finansowo pożrą około półroczną dotację. Liczymy na dalsze wsparcie nie tylko finansowe. Na koniec chciałem podziękować osobie, która zawsze mnie wspierała w mojej pasji - mojej żonie - dziękuję! – zakończył Karol Majewski. I dodał: - Korzystając z okazji. Jako KPS chcieliśmy zachęcić do inicjatywy, która drugi rok z rzędu ma miejsce na zasadach współpracy z SP 5. Jest to otwarcie naboru do klasy sportowej z siatkówki. Zachęcamy rodziców do zgłoszenia dzieci - sport, a w szczególności siatkówka rozwija, uczy i wychowuje młodych ludzi. Dajmy im szansę, na przeżycie prawdziwej przygody (szczegóły na plakacie).
 
Komplet wyników nowotarżanek z turnieju 1/4 MP w Kielcach:
 
KPS Gorce Nowy Targ - ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 2:1 (22:25, 25:20, 15:13)
 
Fun Sport Kielce - KPS Gorce Nowy Targ 1:2 (25:17, 8:25, 11:15)
 
KPS Gorce Nowy Targ - KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (25:18, 25:14)
 
SMS Ostrów Łaskovia Łask - KPS Gorce Nowy Targ 2:0 (25:8, 25:17)


 
KPS GORCE NOWY TARG: Nikola Maciaszek (kapitan), Pasławska Patrycja, Maryla Kalata, Ania Mikołajczyk, Maja Grzegorczyk, Ania Błachuta, Justyna Tokarska, Amelia Niemiec, Madzia Maśnica, Iga Sięka.
 
opr/sles
 
 

Komentarzereklama