16.03.2022 | Czytano: 1817

PŚ. Kwiatkowski w finale!

W Rogla rozegrano kolejny slalom gigant równoległy z udziałem Polaków. Liczyliśmy na dobry strat,

Do pucharowej szesnastki zakwalifikowała się  trójka biało – czerwonych. Piaty czas eliminacji miała Aleksandra Król, która w 1/8 finału zmierzyła się z  Japonką Tomoka Takeuchi. Japonka nie ukończyła przejazdu. W ćwierćfinale nowotarżanka za przeciwniczkę miała Niemkę Carolin Langenhorst. Przegrała rywalizację o 0,15 sek.  i ostatecznie sklasyfikowana została na 11 miejscu.

Na starcie stanęły jeszcze dwie Polki, ale obie nie przebiły się przez eliminacyjne sito. Aleksandra Michalik miała trzydziesty czas, a Olimpia Kwiatkowska – 33.

Triumfowała Niemka Hofmaister, która wielkim finale pokonała Japonkę Tsubaki Miki. Na najniższym podium znalazła się Holenderka Michelle Dekker.

W rywalizacji panów eliminacje przebrnęli – Oskar Kwiatkowski z szóstym czasem i Michał Nowaczyk z dziewiątym. Nowaczyk w 1/8 finału uległ Austriakowi Fabianowi Obmannowi. Obaj mieli jednakowy czas. Kwiatkowski był lepszy od snowboardzisty gospodarzy Zana Kosira.   Oskar w ćwierćfinale pojechał fantastycznie i okazał się szybszy o 0,20 sek. od  Andreasa Prommeggera (Austria). Do pojedynku o wejście do wielkiego finału jechał w parze z Timem Masnakiem.  Słoweniec w środkowej trasie  popełnił błąd, wyleciał z trasy i Polak znalazł się w wielkim finale, w którym czekał na niego Włoch Edvin Coratti.  Oskar minimalnie przegrał. Trzecie miejsce zajął Masnak.