10.03.2022 | Czytano: 953

Kolarze budzą się z zimowego snu

W miniony weekend w Kętach odbył się XXX Przełajowy Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Gminy Kęty Memoriał Piotra Karkoszki. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski.

Po zimowej przerwie do zawodów zgłosiła się blisko setka kolarzy. Silnie repreznetowane były kluby z naszego regionu: Nowotarski Klub Kolarski, Klub Sportowy Luboń Skomielnia i Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice.

Najszybszy okazał się Albert Głowa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego wygrywając grupę Masters I (30-39 lat) i zdobywając tytuł przełajowego Mistrza Polski!
Trzecie miejsce zajął Szymon Miśkowiec, czwarte Mateusz Czerniawski, piąte Grzegorz Żółtek z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice, a na siódmym uplasował Się Jakub Surówka z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.

Marcin Drabik triumfował w kalsie Masters III (50-59 lat), a w Masters IV (60+) Stanisław Kowalcze obaj z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice. Na "pudle" w Masters III, na trzeciej pozycji znalazł się Jan Goleń z KS Luboń Skomielna Biała.

W kategorii Jubior Młodszy najszybszy był Jakub PółchłopekKS Luboń Skomielna Biała.

Na podium stawali też Tomasz Bal w kategorii Elita i Maciej Biedrończyk w Orliku. Obaj reprezentujący barwy KS Luboń Skomielna Biała uplasowali się na drugich miascach. Trzecie miejsca podium wywalczyli: w Orliku Mateusz Habieda, w Juniorach Filip Kaleta, w Elicie Jarosław Żur a w Młodziczkach Olga Ostafin. Tu także wszyscy w barwach klubu Luboń.

Bartłomiej Iskrzycki, Radosław Grafczyński i Tomasz Koszarek wszystcy z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego startując w kategorii Masters II zajęli odpowiednio miejsca czwarte, piąte i szóste.