01.03.2022 | Czytano: 553

Powiatowe zawody w narciarstwie alpejskim w Kluszkowcach (+zdjęcia)

W Kluszkowcach na stacji narciarskiej Czorsztyn Ski odbyły się Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży i Licealiada w narciarstwie alpejskim.

W najmłodszej kategorii - Igrzyskach Dzieci na starcie stanęło ponad 80 dzieciaków reorezentujących szkoły z całego powiatu. Najsilniejsze reprezentacje zwyczajowo wystawiły szkoły z Rabki, Szczawnicy czy Kluszkowiec, choć nie zabrakło reprezentatów Orawy i Spisza.

Starsi rywalizowali z Igrzyskach Młodzieży i Licealiadzie która na starcie zgromadziła ponad 40 zawodników. Tu silną repreznetację miał dodtkowo Nowy Targ.

Zawody przebiegły w świetlej atmosferze w gościnnych progach stacji narciarskiej Czorsztyn Ski, która dla zawodników przygotowałą specjalne promocyjne karnety - podsumowuje koordynujący zawody z ramienia organizatora Józef Dyda. - Odbserwuje dzieciaki, które startowały w dziecięcych kategoriach jakiś czas temu, a dziś odnosza sukcesy w starszych klasach - widać, że trenują i że rozwijają się. 
W naszych zawodach chodzi przede wszystkim o promocję ruchu i aktywności fizycznej, ale to jednak rywalizacja, ważne są też wyniki -
podkreśla

Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Klutury w Nowym Targu. Na uczestników czekały dyplomy a na zwycięzców puchary. Najlepsi w sowich kategoriach zyskali awans i będę reprezentować Powiat Nowotarski na na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w 10 marca w Kluszkowcach. 

mat. prasowe

Reklama

Komentarze

reklama