28.02.2022 | Czytano: 2214

Młodziczki KPS Gorce wicemistrzyniami Małopolski! (+zdjęcia)

Liczne kontuzje i braki personalne, wynikające z opuszczenia zespołu aż przez trzy wartościowe zawodniczki, spowodowały znaczne komplikacje treningowe i taktyczne. Ale twardym góralkom z charakterem takie przeszkody to pestka. 
Probolemy tylko zmobilizowały do jeszcze cięższej pracy. No i mamy kontynuację sukcesów. Praca duetu trenerskiego Katarzyna Krasińska i Karol Majewski kolejny raz zaowocowała doskonałymi wynikami. Młodziczki (rocznik  2007 i młodsze) drugi rok z rzędu zakwalifikowały się do poziomu centralnego w siatkarskich rozgrywkach młodzieżowych. Tym razem prawo awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski uzyskały z drugiej lokaty w lidze wojewódzkiej.
 
W stawce 41 ekip, po 8 turniejach eliminacyjnych rozgrywanych na przestrzeni  od października do lutego, KPS został sklasyfikowany na trzecim miejscu przed turniejem finałowym rozgrywanym w miniony weekend w Nowym Sączu. Do niego zakwalifikowało się tylko sześć  najlepszych zespołów.  .W turnieju finałowym nowotarżanki  w grupie odniosły zwycięstwo nad zespołem  Piwniczna/Sandecja Nowy Sącz 2:0 i przegrały z SKPS Dunajec Nowy Sącz 0:2. W najważniejszej „bitwie”, w półfinale zagrały rewelacyjnie  i wygrały  2:1  z KS Prądniczanka Kraków, rewelacją turnieju, która wcześniej w eliminacjach grupowych sprawiła dużą niespodziankę ogrywając późniejszego triumfatora całego cyklu – Solną Wieliczka. Górę wzięło doświadczenie zdobywane przez lata i twarda psychika nowotarżanek, na które nikt nie stawiał w kontekście wcześniejszej wyraźnej porażki z sądeczankami.   Na szczególną uwagę zasługuje seria trudnych zagrywek Marylki Kalaty. Po jej serwach drużyna od stanu 1:1 objęła prowadzenie 6:1  w decydującym secie - tiebreaku.
 
Wieliczanki to zespól już z dużymi sukcesami i posiadające w składzie najlepsze dziewczęta z regionu. To właśnie z SMS Solna Wieliczka  zmierzyły się nowotarżanki w finale turnieju. Uznały wyższość rywalek 0;2, ale po turnieju cieszyły się z tytułu wicemistrza województwa i prawa gry w ¼ finału mistrzostw Polski. Ten rozegrany zostanie w Kielcach (18 – 20 marzec), a rywalkami KPS będą: FUN Sport Kielce, ŁKS Łódź,  Łaskovia Łask, Developres Rzeszów oraz trzeci zespół eliminacji świętokrzyskich. Walczyć będą o wejście do najlepszej 16 w kraju.


 
Podczas turnieju finałowego indywidualne wyróżnienie przypadło naszej kapitan - Nikoli Maciaszek (najlepsza przyjmująca). 


 
KPS Gorce Nowy Targ reprezentowały: Nikola Maciaszek (kapitan), Patrycja Pasławska, Maryla Kalata, Anna Mikołajczyk, Maja Grzegorczyk, Anna Błachuta, Justyna Tokarska, Magdalena Maśnica, Iga Sięka, Amelia Niemiec. Trenerzy: Karol Majewski, Katarzyna Krasińska.
 
opr/sles
 

Komentarze

reklama