05.02.2022 | Czytano: 1541

ZIO. Z tej mąki będzie chleb

Pierwszą medalową konkurencją w Pekinie był bieg łączny kobiet (7,5 km CL + 7,5 km F) , w którym wystartowała Izabela Marcisz. 
22 – letnia Polka debiutowała w igrzyskach, ale  w ostatnich latach regularnie zdobywała medale mistrzostw świata w kategoriach młodzieżowych. W 2021 roku wywalczyła młodzieżowe mistrzostwo świata na 10 km F.
 
Izabela Marcisz ukończyła  bieg na 16. miejscu, co jest wielkim sukcesem.  Straciła ponad trzy minuty do Johaug. - Pięknie, brawo. Wczoraj pisałam jej esemesa, że złamie mi się głos. I się złamał – mówiła ekspertka Eurosportu,  Justyna Kowalczyk-Tekieli.
 
- Przytuliłam swój serwis, bo zrobili mistrzostwo świata. Zrobili moje narty tak, że przejeżdżałam rywalki na zjazdach. Mój wynik to tak, jakby zdobyła medal. Miałam się nie stresować na igrzyskach, ale wczoraj i dziś byłam zestresowana, bo jednak był to mój debiut. Obawiałam się tego biegu, ale wyszło lepiej, niż się spodziewałam. W pewnym momencie się odwróciłam i zobaczyłam, że biegnę sama. Cały czas przed sobą miałam motywację, zaczepkę, bo kogoś widziałam. Nie chcę obrosnąć w piórka i mam nadzieję, że po każdym następnym biegu będę zadowolona - powiedziała Izabela Marcisz dla Eurosportu.
 
Therese Johaug została pierwszą złotą medalistką XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tym samym Norweżka po raz pierwszy w swej bogatej karierze wywalczyła tytuł indywidualnej mistrzyni najważniejszej zimowej imprezy czterolecia. Oprócz niej na podium biegu łączonego stanęły także Natalia Nieprajewa i Teresa Stadlober.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama