19.01.2022 | Czytano: 497

Kadra PZN na igrzyska

Zarząd PZN zatwierdził skład reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które od 4 do 20 lutego 2022 roku odbywać się będą w Pekinie.



 
Zaproponowaną 27-osobową kadrę musi jeszcze zatwierdzić Polski Związek Olimpijski.  Według ustaleń PZN zawodnikom ma towarzyszyć 30 –osobowy sztab szkoleniowy oraz dwie osoby z zarządu federacji.
 
W kadrze PZN na najważniejszą imprezę czterolecia znalazło się łącznie: 23 narciarzy oraz pięcioro snowboardzistów.
 
Skoki narciarskie
kobiety
Kinga Rajda – KS AZS AWF Katowice
Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice
Sztab szkoleniowy
Łukasz Kruczek – trener główny
Paulina Węgrzyn-Gębuś - fizjoterapeutka
 
mężczyźni
Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
Sztab szkoleniowy
Michał Doležal  – trener główny
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
Radek Žídek – trener techniczny
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kamil Skrobot – serwisant
Aleksander Winiarski – lekarz
 
Biegi narciarskie
kobiety
Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
Magdalena Kobielusz – KS AZS AWF Katowice
Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka
Sztab szkoleniowy
Martin Bajcziczak – trener główny
Mateusz Chowaniak – asystent trenera głównego
Jaan Alvela – serwisant
Meelis Aasla – serwisant
Sven Rakoszek – fizjoterapeuta 
 
mężczyźni
Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
Dominik Bury – KS AZS AWF Katowice 
Kamil Bury – KS AZS AWF Katowice
Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka
Sztab szkoleniowy
Lukas Bauer – trener główny
Andrzej Michałek – asystent trenera głównego, szef serwisu
Paweł Fundanicz – serwisant
Bartłomiej Rucki – serwisant
Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta 
 
Kombinacja norweska
Szczepan Kupczak – SSR LZS Sokół Szczyrk
Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
Sztab szkoleniowy
Tomisław Tajner – trener główny
Piotr Śliwka – serwisant
 
Snowboard alpejski
Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.pl
Weronika Biela-Nowaczyk – AZS Zakopane
Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane 
Michał Nowaczyk – AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy
Oskar Bom – trener główny
Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
Szymon Ładzik – fizjoterapeuta 
 
Narciarstwo alpejskie
kobiety
Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
Magdalena Łuczak – Mitan-Ski Zakopane
Zuzanna Czapska – WKN Warszawa
Sztab szkoleniowy
Marcin Orłowski – trener główny
Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
Claudio Iagher – serwisant
Dominik Białobrzycki – serwisant
 
mężczyźni
Michał Jasiczek – SNA Ski Team Zakopane 
Paweł Pyjas – KS AZS AWF Katowice
Sztab szkoleniowy
Jeffrey Frisch – trener główny
Stefano Dall Amico – serwisant
 
Kierownictwo PZN
Apoloniusz Tajner – Prezes PZN
Marcin Blauth – Wiceprezes PZN ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu
 
sles
 

Komentarze





reklama