18.01.2022 | Czytano: 344

Reprezentacja Polski na ME w Arber

Znamy skład reprezentacji Polski, która w przyszłym tygodniu rozpocznie rywalizację w biathlonowych Mistrzostwach Europy. Do Arber wybierze się 5 zawodniczek i 5 zawodników. 
Z racji bliskiego sąsiedztwa z igrzyskami olimpijskimi w tegorocznej edycji czempionatu Starego Kontynentu zabraknie osób, które wywalczyły przepustki do startu w Pekinie. Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk nie będą więc bronić tytułów mistrzowskich zdobytych przed rokiem w Dusznikach-Zdroju. Nie znaczy to jednak, że w składzie reprezentacji Polski zabraknie zawodniczki, która w przeszłości sięgała po tytuł mistrzyni Europy. Magdalena Gwizdoń złoto ME zdobyła w 2000 roku i w zawodach tej rangi wystartuje po raz czternasty w karierze.
 
Obok niej powołania otrzymały Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Kamila Cichoń i Magda Piczura. W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła, Wojciech Skorusa oraz Wojciech Filip.
 
Mistrzostwa Europy rozpoczną się 26 stycznia od biegów indywidualnych. W kolejnych dniach rozegrane zostaną sztafety mieszane, sprinty oraz biegi pościgowe. Stadion w Arber rywalizację o medale ME gości po raz drugi. Poprzednio impreza ta odbywała się w tej bawarskiej miejscowości w 2006 roku.
 
Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Arber
kobiety - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Magda Piczura (BKS WP Kościelisko), Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice), Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój)
mężczyźni - Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Łukasz Szczurek (AZS AWF Katowice), Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko), Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko), Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)
 

Komentarze

reklama