16.01.2022 | Czytano: 2568

Nowotarski unihokej w odwrocie (+zdjęcia)

Jeszcze nie tak dawno Nowy Targ był niekwestionowaną stolicą polskiego unihokeja. Szarotka lub Górale zgarniali wszystko co najlepsze w kraju, teraz…

Rywale nie mieli zamiaru przyglądać się jak zespołu z gór ich ogrywają.  Postanowili pracować, a trening sprawił, że stali się mistrzami, jak Zielonka, czy coraz częściej biją utytułowanych przeciwników.  Są zdecydowanie lepiej przygotowani do trudów meczów, o czym świadczą wyniki trzecich tercji. Wygrane przez rywali. Tak było dzisiaj w przypadku obu góralskich zespołów. To trzecie odsłony zdecydowały o ich porażkach.

11-krotni mistrzowie Polski – Szarotka -  od 21 listopada 2020 roku nie mogą sobie poradzić z Zielonką. Aktualni czempioni kraju nie mogą znaleźć pogromcy. Jeszcze nie stracili punktu w lidze. Z Nowego Targu wracają w dobrych humorach, bo zainkasowali - jeszcze do niedawna z trudnego ternu – komplet punktów.

Zaczęło się nawet obiecująco dla gospodarzy. Objęli prowadzenie, ale przed przerwą przyjezdni doprowadzili do wyrównania. W drugiej tercji odskoczyli od rywala nawet na dwa gole. Mogli czuć się usatysfakcjonowani, bo na drugą przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. Niestety o ostatniej części meczu chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Co prawda zdołali jeszcze doprowadził do stanu 5:5, ale to było wszystko na co ich dzisiaj było stać. Albo inaczej, na tyle  pozwolili im obrońcy mistrzowskiego tytułu.

Z kolei ośmiokrotni mistrzowie kraju  - Górale -  po raz trzeci w historii zmierzyli się z Lokomotivem i ponieśli pierwszą porażkę. W tym przypadku nie można mówić o niespodziance, bo Górale w tym sezonie są cieniem drużyny, która  jeszcze nie tak dawno dominowała na krajowych parkietach. Z każdą minutą nowotarżanie gaśli, ale sami sobie komplikowali sytuację, szczególnie w trzeciej decydującej tercji, odwiedzając ławkę kar. Frustracja nie popłaca.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ -  Bańkówka Zielonka 5:8 (1:1, 3:2, 1:5)
1:0  Sujkowski – Słowakiewicz (7:51)
1:1 Maciej Sieńko – Michał Sieńko (15:00)
2:1 Augustyn – Jaskierski (23:44 w przewadze)
2:2 Maciej Sieńko – Michał Sieńko (26:36 w przewadze)
3:2 Pelczarski – Chlebda (31:01 w osłabieniu)
4:2 Sujkowski – Jachymiak (31:16)
4:3 Antoniak – Grabowski (39:53 w przewadze)