15.01.2022 | Czytano: 863

PŚ. Polski duet odpadł w 1/8 finału

Po wczorajszym wielkim sukcesie Aleksandry Krół w slalomie gigancie równoległym, dzisiaj w austriackim Simonhoehe odbyły się zawody drużyn mieszanych. 
Dzisiaj już nie mamy dla kibiców dobrych wieści. Polskie pary bardzo szybko pożegnały się z walki o medale. Najlepiej zaprezentował się duet Aleksandra Król i Michał Nowaczyk, która awansowała do 1/8 finału. Tutaj jednak nie poradziła sobie z Arvidem Aunerem i Julią Dujmovitz. Jadący jako pierwszy Michał Nowaczyk był lepszy od Arvida Aunera, lecz Aleksandrze Król nie udało się utrzymać przewagi. Zakończyli rywalizację na trzynastym miejscu. Natomiast Oskar Kwiatkowski oraz Weronika Biela Nowaczyk zakończyli swój start w preeliminacjach i ostatecznie została sklasyfikowana na osiemnastej pozycji.
 
W finale rywalizowały  dwójki Alexander Payer - Sabine Schoeffmann (Austria) oraz Stefan Baumeister - Melanie Hochreiter (Niemcy). Ostatecznie zwycięzcami ostatniego testu przed igrzyskami w Pekinie zostali Alexander Payer i Sabine Schoeffmann. Melanie Hochreiter popełniła błąd w środkowej części trasy, zaryzykowała, by odrobić dystans,  ale dwie bramki przed meta wyleciała z trasy i nie ukończyła przejazdu.  Najniższy stopień podium zajęli Koreańczycy Sangho Lee i Hareim Jeong, którzy o zaledwie 0,02 sekundy pokonali Andrieja Soboliewa oraz Polinę Smolencową.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Reklama

Komentarze

reklama