11.01.2022 | Czytano: 838

PŚ. Wypadnięcia z trasy, wywrotki…

… tym charakteryzowały się zawody w slalomie równoległym w Bad Gastein. 
Kwalifikacji nie przebrnęli reprezentanci Polski. Nie był to udany występ zarówno pań jak i panów. Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła 26 miejsce, a cztery pozycje niżej sklasyfikowana została Weronika Biela Nowaczyk. Panowie jeszcze niżej uplasowali się.  Oskar Kwiatkowski miał 35 czas, a Michał Nowaczyk – 36.
 
W rywalizacji panów doszło do sporych niespodzianek. Dimitrij Łoginow nie zakwalifikował się do ćwierćfinału, a Sangho Lee wypadł z trasy w ćwierćfinale. Półfinał to austriacka rozgrywka. W finale doszło do spotkania dwóch generacji, doświadczonego Beniamina Karla z młodym Arvidem Aunerem. Młodość zwyciężyła, bo doświadczony snowbordzista popełnił w dolnym odcinku błąd, który słono go kosztował. Niemniej ogromnie się cieszył z pierwszej wygranej swojego młodszego kolegi. W małym finale Alexandr Payer był szybszy od Lukasa Mathesa.
 
Finał pań z upadkami. Już na pierwszej bramce wywróciła się  Daniele Ulbing (Austria), ale jadąca z nią Niemka Ramona Theresia Hofmaeister z kolei na drugiej bramce zaliczyła upadek. Mało tego Niemka na ostatniej bramce się nie zmieściła. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Sobolewa, który wygrała z Austriaczką Juli a Dujmovits.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama