10.01.2022 | Czytano: 1749

Halowe Mistrzostwa Podhala (+ zdjęcia)

W miniony weekend, aż 94 zespoły z różnych kategorii wiekowych wzięły udział w Halowych Mistrzostwach Podhala organizowanych przez Podhalański Podokręg Piłki Nożnej.

Zmagania rozpoczęły się już w piątek. Łącznie 12 zespołów z kategorii Trampkarz – rocznik 2007 i młodsi walczyło w dwóch grupach, a awans do turnieju finałowego wywalczyły 3 najlepsze drużyny z każdej z nich. Udział w finałach, zaplanowanych na 12 lutego zapewniły sobie drużyny NKP Podhale Nowy Targ, Zakopane II, Gorc Ochotnica, Didi Gol Rabka – Zdrój, Orawa Jabłonka oraz FA Tokarnia.

W sobotę i niedzielę na halę wybiegli zawodnicy kategorii wiekowych Młodzik – rocznik 2009 i młodsi oraz Orlik – rocznik 2011 i młodsi Wśród Młodzików z trzech 6 – zespołowych grup, awans wywalczyły po dwie najlepsze. Tym samym w turnieju finałowym zameldowały się drużyny KS Zakopane 2010, Tiki Taka Żywiec, Didi Gol Rabka – Zdrój, Jordan Jordanów I, KS Zakopane 2009 oraz Gorc Ochotnica.
W kategorii Orlik prawo do gry w finałach wywalczyły drużyny Orawa Jabłonka 2011, KS Zakopane I, Master Kids I, Tiki Taka Żywiec, Jordan Jordanów I, NKP Podhale Nowy Targ 2011.

W niedzielę okazję do sportowej rywalizacji mieli również najmłodsi ( kategoria Skrzat – rocznik 2015 i młodsi oraz Żak – rocznik 2013 i młodsi). Tutaj wyniki były sprawą drugorzędną, każda z 32 drużyn biorących udział w turnieju rozegrała po 7 spotkań, a młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

oprac./kk

Komentarze

reklama