27.11.2021 | Czytano: 1348

PŚ. Bez punktów

Wystartował Puchar Świata w biegach narciarskich. Trwa walka o paszporty olimpijskie.

Szwedka Maja Dahlqvist i Rosjanin Aleksander Terentiew wygrali sprint technika klasyczną. Rosjanin cieszył się z pierwszego pucharowego zwycięstwa w karierze. Z Polaków w eliminacjach najlepiej spisała się Monika Skinder, która była 40. Ostatnie 70 miejsce zajęła debiutująca w PŚ 18-letnia Karolina Kukuczka. Wśród mężczyzn Kamil Bury uplasował się na 42 pozycji, a Maciej Staręga był 54.

W biegu indywidualnym na 15 km mężczyzn CL  najszybszy okazał się Fin Iivo Niskanen.  Zdominował rywali. Od pierwszego pomiaru czasu znajdował się na pierwszej pozycji. Na drugim miejscu znalazł się Aleksiej Czerwotkin, podium uzupełnił Aleksander Bolszunow. Dla Fina jest to kolejne zwycięstwo na swoich ojczystych trasach i informacja o świetnej formie przed igrzyskami. Polacy? Słabo. Dominik Bury zajął 46 miejsce, Michał Skowron - 84 i Mateusz Haratyk – 85.

Panie rywalizowały na 10 km klasykiem. Zwycięstwo odniosła Frida Karlsson. Młoda Szwedka niespodziewanie pokonała Norweżkę  Therese Johaug i Niemkę  Katharinę Hennig. Polki zakończyły bieg poza czołową trzydziestką. Monika Skinder zajęła 34 miejsce. Izabela Marcisz uplasowała się na 39 pozycji, a na 70 miejscu ukończyła zmagania Karolina Kukuczka.