17.10.2021 | Czytano: 4160

Klasa A: Ślaga - bombardier, pogromca Zakopanego (+zdjęcia)

W tabeli klasy A po 10 kolejkach rozgrywek panuje duży ścisk - cztery pierwsze drużyny zdobyły równo po 20 punktów. W Chabówce cztery bramki w meczu z Zakopanem zdobył Dawid Ślaga, w Zaskalu hattricka zaliczył Chorążak.

KS Lokomotiv Chabówka - KS Zakopane 7:3 (5:0)
7:3 Zając 87
Lokomotiv: Góra - Pyka, Czyszczoń P., Florczyk, Miśkowiec, Flaga, Rapacz, Łukaszka, Sularz, Mrożek, Filas (rezerwowi: Gwiżdż, Panek, Czyszczoń R., Handzel, Macioł, Aksamit, Wnękowicz)
Zakopane: Kozioł - Elias, Stolarczyk, Bachleda-Żarski, welon, Da Silva, Stolarczyk, Zając, Leśnika, Worwa, Szczygieł (rezerwowy: Drabik)

Momenty:
6’- po rzucie z autu, piłkę do siatki pakuje Krzysztof Łukaszka
9’- po szybkim rozpoczęciu gry, piłkę dostaje Dawid Ślaga i zdobywa 2 gola dla gospodarzy
16’- bramkę na 3-0 dla Chabówki zdobywa Ślaga Dawid po pięknym strzale głowa
23’- po rzucie wolnym wykonanym przez Mrożka, Piotr Czyszczoń strzela kolejną bramkę
44’- akcje sam na sam wykorzystał Ślaga Dawid, zaliczając hat tricka
62’- świetne dośrodkowanie Łukaszki wykosztuje Ślaga, dla którego jest to już 4 gol w meczu!
66’- rzut karny wykorzystuje Da Silva i mamy 6-1
78’- gospodarze podwyższają wynik na 7-1 po pięknym strzale Krystiana Pyki
85’- gola dla gości zdobywa Stolarczyk 7-2
87’- gola dla gości zdobywa Zając 7-3​

Skalni Zaskale - Dunajec Ostrowsko 6:0 (1:0)
1:0 Chorążak (asysta N.Gacek) 13
2:0 Truty (asysta Chorążak) 50
3:0 Chorążak (asysta Józefczak) 55
4:0 Truty (asysta Czajkowski) 61
5:0 Chorążak 64
6:0 Truty 85
Skalni: Jaróg - Józefczak, Czajkowski, Król, Truty, Gacek G., Strama S., Gacek N., Strama K., Strug, Chorążak (rezerwowi: Sowa, Potrząsajj, Obrzut)
Dunajec: Rydz - Ziętara, Krupa, Budz, Gucwa, Kozioł, Kamiński Ksawery, Korczak, Kamiński Adrian, Kamiński Kamil, Olbrych (rezerwanwy: Da Silva, Zagata)

Lubań Tylmanowa - Orawa Jabłonka 1:2 (1:1)
1:0 Noworolnik głową od Zepa 6
1:1 Bełciak 35
1:2 Smutek 88
Lubań: Gołdyn H. - Kozielec, Lizoń, Ligas Maciej, Noworolnik, Gabryś, Gołdyn G., Bodziarczyk P., Ligas Marcin, Zep, Kwit (rezerwowi: Zacher, Kozielec A., Kozielec K., Bodziarczyk H.)
Orawa: Potaczek - Sipiora, Baraściak, Bełciak M., Dworszczak, Andrasiak, Kasprzak P., Bełciak D., Smutek D., Sikora, Marzec K. (rezerwowi: Krzysiak, Joniak, Marzec M., Smutek M., Kasprzak K., Styruła)

Lubań Maniowy Zapora Kluszkowce II - GKS Łapsze Niżne 2:0 (1:0)
1:0 Sikora A. 44
2:0 Dziatkowicz 62
Zapora: Sikora J. - Koczór, Kopytko, Kowalczyk, Szwajnos, Dziatkowicz, Bednarczyk, Noworolnik, Sikora M., Jazgar, Jandura (rezerwowi: Nazarenko, Jandura Andrzej, Jandura Artur, Klag, Leśnicki, Ostachowski, Gorlicki)
Łapsze: Arendarczyk - Chmiel, Topór A., Kuruc, Kromka, Babiarz, Borowski, Brynczka, Handzel, Krzysztofiak, Kubasek (rezerwowi: Topór D., Białoń, Bogaczyk)

Bór Dębno - Unia Naprawa 2:1 (1:0)
1:0 Potoczak M. 33
1:1 Flaga z rożnego 49
2:1 Guros 92
Bór: Pyrek - Kozioł M.,  Potoczak P., Grzywnowicz Mateusz, Kozioł S., Potoczak M., Gąsiorek, Wróbel,  Grzywnowicz Marcin, Dutkiewicz, Janeczek (rezerwowi: Ćwiertnia, Zon, Guros, Kudasik
Unia: Kania - Żegleń R., Święchowicz, Masłowski, Nowak, Białoński, Flaga, Mirek, Śliwa, Masłowiec, Porębski (rezerwowi: Wojdyła, Żeglen M., Kulka, Wilczak, Zając, Bał, Wyka)

Momenty:
8' M.Potoczak za obrońców Unii Jeneczek zgrywa piłkę do środka, Dutkiewicz uderza ale wprost w bramkarza gości.
10' wrzuta z prawej strony Mirka ale wprost w ręce Pyrka.
12' piękny rajd z prawej strony Białońskiego, mija obrońców Boru oddaje bardzo mocny strzał jednak Pyrek na posterunku.
15' błąd Święchowicza jednak bramkarz ratuje sytuację wybijając piłkę na aut.
20' sam na sam z bramkarzem  Marcin Grzywnowicz marnuje idealna sytuację na strzelenie bramki.
25' akcja środkiem pola pomocników Uni następnie zagranie do Masłowca, ten sam na sam z bramkarzem Boru potężny strzał, piękna interwencja Pyrka.
27' z 16 metrów Święchowicz strzał ponad poprzeczkę.
30' faul Sebastiana Gąsiorka, rzut wolny z 18 m wykonuje Białoński ale strzał wysoko ponad bramką.
33' GOL! M.Potoczak z około 20m fantastycznym strzałem z woleja uderza w poprzeczke piłka wpada do siatki bramka stadiony świata.
41' rzut wolny wykonuje Gąsiorek ale wprost w obrońców Uni.
44' groźna sytuacja gospodarzy Dutkiewicz zagrywa piłkę  środka pola do Marcina Grzywnowicza ten strzela wprost w bramkarza następnie ten wypuszcza piłkę ale ponownie ją łapie.
46' Janeczek zostaje obsłuży prostym podaniem, sam na sam z bramkarzem ale wysoko ponad bramką.
48' rzut rożny dla gosci - Białoński wrzuca piłkę nastepnie Rafał Żegleń mocnym strzalem w długi narożnik kolejna piękna interwencja Pyrka.
49' GOL! Rzut rożny strzela Flaga
52' brutalny faul Białońskiego na Gąsiorku - otrzymuje żółta kartkę.
54' kolejny brutalny faul na Gąsiorku - Porębski n na prostej nodze wprost w kolana, kolejna żółta kartka.
63' rzut rożny Dutkiewicz na głowę Gąsiorka ten wysoko nad bramką.
72' Białoński strzela z 16 metrów  ale bez problemu Pyrek.
79' kolejna sytuacja gospodarzy sam na sam Ćwiertnia, jednak ten zderza się bramkarzem ten przy pomocy kolegów musi opuścić boisko.
88' Ćwiertnia do Kudasika na 16 metr ten podbija piłkę i uderza ponad poprzeczkę.
90' sędzia dolicza 3 minuty
92' GOL! Akcja z prawej strony Janeczek zagrywka na 12 metr do Gurosia, a ten z pierwszej pilki uderza w kierunku bramki po czym pilka odbija sie od poprzeczki wpada do siatki.

Biali Biały Dunajec - Orkan Raba Wyżna 0:1 (0:0)
0:1 Pałasz 75
Biali: Skupień - Łukaszczyk, Jamrozowicz, Pańszczyk, Polak Ł., Franosz (Magdziak 87), Antoł, Polak T. (Tylka 76), Bryjak, Kliś, Łukaszczyk
Orkan: Szklarz M. - Kaliński, Kojs, Firek, Filipek, Borzęcki, Pałasz, Skwarek, Kasiniak (Świder 43), Możdżeń S., Możdżeń R. (Szklarz T. 74)

wo/ zdj. z meczu Skalni Zaskale - Dunajec Ostrowsko Michał Adamowski

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale