03.10.2021 | Czytano: 4976

Klasa A: wyrównany mecz na szczycie (+dwie galerie)

Pogoda rozpieszcza w ten weekend piłkarzy i kibiców. Wczoraj odbyły się spotkania w Tylmanowej, Chabówce i Zaskalu, na niedzielę trzy mecze 9 kolejki podhalańskiej A klasy zaplanowano w Białym Dunajcu, Jordanowie i Dębnie.

Jordan Jordanów - KS Zakopane 3:0 (0:0)
1:0 Brzana 53
2:0 Drozd 65
3:0 Kołodziejszyk 90
Jordan: Kotlarz - Drozd, Ryś, Burtan, Sarna, Tyrpa, Dziadkowiec, Ferek, Wójciak, Brzana, Rączka (rezerwowi: Teper, Kołodziejczyk, Radoń, Łaczek M., Łaczek P., Szklany, Kulak)
KS Zakopane: Truchoń - Elias, Zając, Cudzicz, Quintanilha, Rapacz, Kassowski, Stolarski, Leśniak, Worwa, Szczygieł (rezerwa: Kozioł, Da Silva, Borzęcki, Helon)

Pierwsza połowa zdecydowanie nasza przewaga optyczna, z której niewiele jednak wynikało. Prowadziliśmy grę, ale zabrakło wykończenia akcji, graliśmy za wolno - relacjonuje spotkanie w rozmowie ze sportowepodhale.pl terener Jordana Jakub Jeziorczak. - W drugieł połowie dobry impuls dał Drozd, który przesunięty został ze pozycji stopera do ataku. Po szybkiej akcji Brzana strzela z 15 metrów i zodbywa pierwszą brakmę. Kilka minut później Szklany podaje do Brzany, Brzana w polu karnym mija obrońców i podaje wzdłuż bramki do Drozda - ten przyjmuje i strzela! Trzecią bramkę strzala wprowadzony chwilę wczęsniej Kołodziejczyk - sam na sam z bramkarzem strzala po długim rogu. Choć to aktualnie nominalnie obrońca, widzać doświadczenie z gry w akatku. Kilka chwil później mogła paść kolejna bramka w podobnej sytuacji, ale zamiast strzału na bramkę Kołodziejczyk zdecydował sie na podani do Brzany, który podłał piłke nad poprzeczkę bramki.
- Wygraliśmy zasłużenie, ale jeśli chodzi grę był to średni nasz mecz -
podsumowuje trener.

Bór Dębno - Maniowy II Zapora Kluszkowce 0:4 (0:2)
0:1 Noworolnik 21
0:2 Sikora M. 36
0:3 Sikora M. 54
0:4 Sikora A. 70
Bór: Pyrek - Potoczak K., Kozioł M., Kozioł S., Grzywnowicz Mateusz, Gąsiorek, Dutkiewicz, Regiec, Janeczek, Grzywnowicz Marcin, Brynczka, (rezerwowi: Zoń, Guros, Wróbel, Potoczak M., Kudasik)
Zapora: Sikora J. - Koczór., Kowalczyk, Ostachowski, Jazgar, Dzatkowicz, Janura, Sikora M., Noworolnik, Klag, Bednarczyk (rezerwa Nazarenko, Sikora A., Wróbel M., Leśnicki A.)

Momenty:
5' rzut rożny wrzuta Dutkiewicza, strzał Regieca wysoko ponad bramką,
7' przepiękny strzał z 40 metrow Gąsiorka piłka trafia w poprzeczkę,
9' po raz kolejny Gąsiorek z 30metrow lewa nogą, interwencja bramkarza piłka uderza w słupek,
15' Dutkiewicz poza obrońców do Marcina Grzywnowicza ten jednak wprost w bramkarza
21' GOL! Kontra dla gości Noworolnik z 16m w długi róg
26' prostopadłe podanie od Gąsiorka otrzymuje je Brynczka, lecz sytuację sam na sam marnuje, strzałem ponad poprzeczką,
31' rzut wolny S. Kozioł, wrzuca piłkę w pole bramkowe, zamieszanie pod bramką i strzał ponad poprzeczkę oddaje Brynczka
35' M. Kozioł fauluje napastnika Zapory przed polem bramkowym i otrzymuje żółtą kartke,
36' Jazgar trafia w mur następnie Dziatkowicz strzela w światlo bramki pilka odbija sie jeszcze od obrońcy i trafia w poprzeczkę poczym wypada na rzut rożny
36' GOL! rzut rożny dla Zapory M. Sikora główkuje zamieszanie pod bramką, zła interwencja Pyrka piłka wtacza się do bramki
47' faul na 20 metrze, druga żółta kartka w konsekwencji czerwona dla M.Kozioł i ten musi opuścić boisko
52' rzut rożny Dutkiewicz do Regieca ten z 16 metra w prawy róg udana interwencja bramkarza gości
65' GOL! piekna akcja zawodników Zapory i z 16 metrow strzalem w parwy róg Sikora M. pokonuje Pyrka
70' akcja prawa strona boiska, podanie do środka pola bramkowego i Sikora A pokonuje golkipera Boru
70' mocne uderzenie Wróbla jednak górą bramkarz gości
78' rzut rożny dla gospodarzy i po raz trzeci Gąsiorek trafia poprzeczkę
86' Dutkiewicz pięknym podaniem do Gurosia jednak ten zbyt słabo bez problemu łapie to bramkarz gości

Biali Biały Dunajec - Unia Naprawa 1:1 (1:1)
1:0 Jamrozowicz 10
1:1 Świechowicz
Biali: Skupień, Łukaszczyk A., Jamrozowicz, Karpiel J., Bachleda-Baca, Karpiel B., Franosz, Bryjak, Kliś, Antoł, Łukaszczyk P. (rezerwowi: Staszel, Łojas, Stołowski, Tylka, Zapotoczny, Polak, Szostak)
Unia: Kania - Żegleń R., Masłowski, Święchowicz, Janiak, Białoński, Flaga, Masłowiec, Bal, Porębski, Żegleń M. (rezerwowi: Nowak, Śliwa, Wilczak, Biernat, Proszek, Zając, Wyka)

Lubań Tylmanowa - Orkan Raba Wyżna 2:2 (0:2)
1:0 Firek 33
2:0 Gromaczak (głową) 38
2:1 Zep (głową) 52
2:2 Zep 68
Lubań: Gołdyn H - Kozielec Ł, Lizoń, Kurnyta, Ligas M., Talarczyk, Gołdyn g, Bodziarczyk, Ligas Marcin, Zep, Kwit (rezerwa: Gabryś; Udziela, Babik, Zaher , Kozielec A., Kozielec K.)
Orkan: Szkarz - Możdżeń R., Kaliński, Gromczak, Świder, Kojs, Lenart, Skwarek, Pałasz, Możdżeń Sz., Firek (rezerwowi: Szklarz M., Borzęcki)

Mecz walki, wyrównany, akcja za akcje - podsumowuje spotkanie Józef Chlebek z Lubania Tylmanowa. W pierwszej połowie przeważali nieco Goście zdobywając dwie bramki, w drugiej połowie doszliśmy do głosu i wyrównaliśmy!

W 6 minucie Talarczyk mocno strzela - bramkarz ledwo broni. Gra toczy się akcja za akcję. W 33 minucie Firek po samotnym rajdzie strzela w długi róg i piłka odbita od słupka po lini wpada do bramki. Jest 0:1. W 38 minucie Świder wykonuje rut wolny, adresuje piłkę do Gromczaka który głową zdobywa drugiego gola dla przyjezdnych. Jest 0:2. W 52 minucie Lizoń z wolnego podaje na głowę Zepowi - ten po dwóch nieudanych wcześniejszych akcjach zdobywa pierwszą bramkę dla gospodarzy. Jest 1:2. W 68 minucie Zep dostaje piłkę od Ligasa  i oddaje strzał nie do obrony! Jest 2:2!

KS Lokomotiv Chabówka - Dunajec Ostrowsko 3:3 (2:1)
1:0 Czyszczoń 26
2:0 Miśkowiec 34
2:1 Kaminski Kamil 35
2:2 Ziętara 55
2:3 Dankany 57
3:3 Czyszcoń 81
Lokomotiv: Gwiżdż - Aksamit, Miśkowiec, Czyszczoń, Rapacz Dawid, Łukaszka (Handzel), Rapacz Krzysztof, Sularz, Wnękowicz (Panek),
Dynajec: Rydz - Olbrycht, Ziętara, Gucwa, Kozioł, Dankany, Da Silva, Kamiński Kamil, Kamiński Adrian, Kuchta (rezerwowi: Budz M., Kamiński Ksawier,  Budz P.)

Skalni Zaskale - GKS Łapsze Niżne 5:1 (2:0)
1:0 Chorążak 15
2:0 Król 22
3:0 Truty z wolnego 48
4:0 Gacek G. 58
5:0 Łęczycki 88
5:1 Bryja P. 93
Skalni: Jaróg - Józefczak, Czajkowski, Król, łęczycki, Bryja, Gacek G., Truty K., Strama K., Chorążak, Gacek N. (rezerwowi: Sowa, Truty M.,, Strug, Obrzut, Strama S., Borowicz)
Łapsze: Bryja M. - Borowski, Białoń, Bryja D., Brynczka, Chmiel, Kowalczyk, Baliasz,Kuruc, Sztuczka, Topór (rezerwowi: Arendarczyk, Kubasek, Bogaczyk)

Momenty
12' Truty K. strzał obok słupka
15' GOL! 1-0 Chorążak (asysta Truty K.). Napastnik Skalnych wykończył świetną zespołową akcje gospodarzy.
22' GOL! 2-0 Król (asysta N.Gacek) Król podwyższa prowadzenie strzałem z ostrego kąta po asyście N.Gacka
48' GOL!  3-0 Truty (rzut wolny). Skrzydłowy Skalnych huknął nie do obrony w samo okienko bramki, nie dając szans na interwencję bramkarzowi Łapsz
58' GOL! 4-0 G.Gacek (asysta N.Gacek z rzutu rożnego). Piękny strzał głową G.Gacka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
88' GOL! 5-0 Łęczycki (asysta K.Truty). Zawodnik z Zaskala dobija rywali w końcówce, wykańczając kontratak Skalnych
90+3' GOL! Bryja P. w ostatniej akcji meczu strzela honorową bramkę dla Łapsz.

wo/ fot. Michał Adamowski

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale