22.09.2021 | Czytano: 1116

Rafał Bednar na podium Ogólnopolskich Regat o Puchar Ziemi Sądeckiej.

W ciągu trzech dni regat na wodach Jeziora Rożnowskiego rozegrano 4 z 9 zaplanowanych wyścigów, bo tylko w sobotę warunki sprzyjały młodym żeglarzom.

Na zawody zgłosiło się 123 zawodników jednoosobowych żeglarskich klas sportowych Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Z Klubu Sportowego Wiaterni wpieranego przez Urząd Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. wystartowało 10 zawodników.

W kategorii open Optimist do lat 9 Rafał Bednar zdobył puchar za zajęcie drugiego miejsca. W kategorii Optimist do lat 9 wśród dziewczynek Zuzia Kempys była trzecia, a wśród chłopców Wiktor Wielkiewicz 4. W klasie Optimist gr. B dziewcząt Natalia Gąsienica-Wawrytko była 6, Nadia Wielkiewicz 7, natomiast wśród chłopców Piotr Bystrowski 10, Ignacy Jankowski 15, a w gr. A dziewcząt Eliza Dudas zajęła 4 miejsce. W klasie Laser 4,7 chłopców Jakub Gąsienica-Wawrytko zajął miejsce 14, w klasie Laser Radial Piotr Bednar miejsce 16. 

Zawody były kolejną eliminacją do Kadry Wojewódzkiej na rok 2022. Dotychczasowe wyniki wskazują, że kilku zawodników ma szansę na zdobycie w niej miejsca. W przyszły weekend ostatnia eliminacja odbędzie się w Krakowie. 

mat. prasowe klubu

Komentarze

reklama