15.09.2021 | Czytano: 1666

Sukcesy zawodników KS Wiaterni (+zdjęcia)

W miniony weekend odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w żeglarstwie sportowym w jednoosobowych klasach regatowych Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial.

Zawody rozegrano na Zalewie Dziećkowice (gmina Chełm Śląski). Słaby i bardzo zmienny wiatr był wyzwaniem zarówno dla sędziów jaki i dla 79 zgłoszonych zawodników. W tych bardzo trudnych warunkach rozegrano dwa wyścigi, w których doskonale poradzili sobie zawodnicy Klubu Sportowego Wiaterni. W klasie Optimist w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Natalia Gąsienica-Wawrytko, drugie Nadia Wielkiewicz, a blisko podium, na czwartym miejscu zawody ukończyła Zofia Cichopek. W kategorii chłopców drugi był Wiktor Wielkiewicz, trzeci Rafał Bednar, Ignacy Jankowski 4, a Michał Legutko zajął miejsce 5.

W klasie Laser Radial w kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła Izabela Legutko, a Piotr Bednar w swojej kategorii był 7. W klasie Laser 4,7 wśród dziewcząt Martyna Bystrowska była 8, Eliza Dudas 9, wśród chłopców Jakub Gąsienica-Wawrytko 13.

Udział zawodników KS Wiaterni w treningach i rywalizacji sportowej wspierany jest przez Urząd Miasta Nowy Targ oraz ZEW Niedzica S.A. poprzez pomoc w uzupełnianiu bazy sprzętowej Klubu. Na kolejne weekendy, zaplanowane są następne starty w zawodach, w tym w eliminacjach do Kadr Wojewódzkich na rok 2022. Zawodnikom życzymy silnych wiatrów!

mat. prasowe UKS Wiaterni

Komentarze

reklama