Klasa A: Bramkowe łowy Zapory (+ dwie galerie)

Trzy pierwsze spotkania kolejnej kolejki Podhalańskiego A klasy zaplanowano na sobotę w Naprawie, Rabie Wyżnej i Ostrowsku. W niedzielę trzy kolejne spotkania rozgrane będą w Kluszkowcach, Łapszach i Dębnie.

Bór Dębno - Biali Biały Dunajec 1:1 (1:1)
Bramkę dla Boru zdobył Dutkiewicz, dla Białych Bachleda-Baca
Bór: Pyrek - Potoczak K., Kozioł M., Potoczak P. (67’ Guroś), Grzywnowicz Mateusz, Gąsiorek, Iglar, Potoczak M. (Kozioł Sz. 60), Dutkiewicz (80’ Janeczek), Brynczka (80’ Kudasik), Wróbel (63’ Grzywnowicz Marcin)
Biali: Skupień W. - Łukaszczyk A., Lukaszczyk P., Pańszczyk, Jamrozowicz, Kliś, Antoł, Bachleda-Naba, Łojas, Zapotoczny, Skupień D. (rezerwowi: Dziwisz, Tylka, Szostak)

Momenty:
5' rzut rożny dla gości z linii bramkowej wybija piłkę Maksymilian Potoczak.
8' Gol dla drużyny Biali Biały Dunajec. Z 15 metrów w krótki róg. Interwencja Pyrka jednak piłka wpada do siatki.
15' rzut rożny dla drużyny gospodarzy Dutkiewicz dośrodkowuje jednak na posterunku obrońcy drużyny Biali Biały Dunajec.
20' rzut wolny Krzysztof Potoczak z prawej strony wprost w ręce bramkarza.
23' pięknym strzałem z dystansu Dutkiewicz pokonuje Golkipera drużyny gości. Strzał w lewy narożnik bramkarz nie miał żadnych szans.
27' Tomasz Iglar dostaje piłkę na 5 metr jednak wprost w bramkarza.
30' dośrodkowanie Huberta Wróbla przecina bramkarz drużyny Biali Biały Dunajec.
34' strzał z dystansu Maksymilana Potoczaka przechodzi tuż  koło słupka.
50' dośrodkowanie gości jednak na posterunku Pyrek.
52' prostopadle podanie do Dutkiewicza,  lecz zbyt słabo, bramkarz z łatwością łapie futbolówke.
54' rzut wolny dla drużyny Boru. Brynczka fauluje bramkarza
59' Dutkiewicz zagrywa na 16 metr Brynczka przewraca się na piłce
65' Brynczka z strzał z 30metrow jednak nie zagroziło to bramce gości
69' Iglar podaje do Dutkiewicza ten sam na są marnuje idealną okazję na strzelanie gola.
75' błąd defensywy drużyny Boru. Strzał gości z około 20 metrów ponad poprzeczką
76' dośrodkowanie Iglara na 5 metr, Janeczek nie trafia w piłkę.
82' Marcin Grzywnowicz strzela w poprzeczkę, arbiter boczny gwiżdże spalonego.
85' Szczepan Kozioł potężny strzał z 18 prosto w bramkarza, piłka wypada na rzut rożny.
90' sędzia dolicza 6 minut
94' minuta rzut rożny Tomasz Igalr wprost w ręce bramkarza

GKS Łapsze Niżne - Lubań Tylmanowa 2:3 (1:1)
Bramki dla Łapsz zdobywali: Topór (Bryja) 40, Chmiel z karnego 85, dla Lubania: Ligas, Talarczyk, Sylwek
Łapsze: Arendarczyk - Handzel, Chmiel, Borowski, Labuda, Kuruc, Kowalczyk, Sztuczka, Topór, Bryja, Bogaczyk (rezerwowi: Białoń, babiarz, Stanek, Kubasek, Bryja, Sulir)
Lubań: Gołdyn H. - Kozielec Ł, Kozielec K., Lizoń, Zacher, Sylwek ,Pierzchała, Talarczyk, Ligas, Zep, Kwit (rezerwowi: Noworolnik W. Udziela , Kozielec A.)

Lubań Maniowy II Zapora Kluszkowce - KS Lokomotiv Chabówka 5:0 (2:0)
1:0 Wróbel 38
2:0 Dziadkowiec 42
3:0 Sikora 51
4:0 Noworolnik 68
5:0 Sikora 74
Zapora: Sikora J.  - Koczór, Kopytko, Kowalczyk, Dziadkowicz, Jandura Andrzej, Klag, Jandura Artur, Bednarczyk, Wróbel, Gorlicki (rezerwowi; Nazarenko, Leśnicki, Sikora M., Ostachowski, Noworolnik)
Lokomotiv: Góra - Czyszczoń, Florczyk, Miśkowiec, Pyka Karol, Flaga, Rapacz, Mrożek, Pyka Krystian, Nawara, Macioł (rezerwowi: Łukaszka, Panek, Wójciak, Wnękowicz, Warciak, Sularz, Kościelniak)

Gospodarze zadedykowali zwycięstwo swojemu prezesowi Zbigniewowi Koczórowi. Aby szybko wracał do zdrowia! - mówią.

Dunajec Ostrowsko - Orawa Jabłonka 0:0
Dunajec:
Rudz - Budz, Krupa, kamiński Kamil, Kamiński Ksawery, Kamiński Adrian, Korczak, Karpierz, Danianych, Olbrycht, Ziętara (rezerwowi: Rozmus, Żurawski, Kozieł, Da Silva, Kuchat, Gucwa)
Orawa: Potaczek - Sipiora, Bełciak, Joniak, Dworszczak, Andrasiak, Kasprzak, Marzec, Smutrek M., Smutek D., Sikora (rezerwowi: Kapuściak, Krzyściak, Kowalkowski, Jazowski, Petk, Marzec)

Unia Naprawa - Jordan Jordanów 0:0
Unia: Wojdyła - Janik, Święchowicz, Masłowski, Nowak, Białoński, Śliwa, Hirek, Porębski, Mastela, Żegleń M. (rezerwowi: Kania, Biernat, Proszek, Kulka, Wyka, Żegleń R., Drobny)
Jordan: Teper - Drozd, Ryś, Burtan, Paczek, Tyrpa, Dziadkowiec, Ferek, Wójciak, Brzana, Wróbel (rezerwowi: Wójtowicz, Kołodziejczyk, Kułak, Sarna, Szklany, Moskalski)

Mecz przyjazy dla oka ale z mojej strony jest niedosyt - podsumował spotkanie Jakub Jeziorski trener Jordana Jordanów. - W pierwszej połowie mieliśmy cztery stuprocentowe sytuacje, jedną taką mieli też gospodarze, jednak wynik pozostał bez zmian. W drugiej połowie otworzyliśmy się bardziej, były kolejne okazje z naszej strony i rzut karny dla Unii, ale nadal bez bramek. Goli nie przyniosły nawet sytuacje sam na sam z brakmarzem leżacym na ziemi - Brzana i Wóbel strzelali ponad poprzeczką bramki.

Orkan Raba Wyżna - KS Zakopane 3:2 (2:1)
0:1 Worwa 15
1:1 Filipek 30
2:1 Borzęcki 42
3:1 Saleh 62
3:2 Da Silva 80
Orkan: Szklarz T. - Świder, Kaliński, Możdżeń R., Gromczak, Skawski, Gacek, Kojs, Borzęcki, Saleh, Filipek (rezerwowi: Szklarz M., Możdżeń S., pałasz, Możdżeń P., Kasiniak)
Zakopane: Kozioł - Cudzich, Elias, Bobrowski, Stolarczyk M., Leśniak, Stolarczyk P., Quintanilha, Gniadzik, Worwa, Szczygieł (rezerwowi: Da Silva, Rapacz, Piskorz)
Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale