09.09.2021 | Czytano: 2288

Udane regaty sportowe na Jeziorze Czorsztyńskim

W minioną sobotę na Jeziorze Czorsztyńskim zostały rozegrane żeglarskie zawody o Puchar Klubu Sportowego Wiaterni w klasach regatowych Optimist i Laser 4,7. Rozegrano 4 wyścigi w dobrych i bardzo dobrych warunkach wiatrowych przy pięknej, słonecznej żeglarskiej pogodzie.

Zawody odbyły się pod opieką Policji Wodnej i WOPR-u oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW-u Niedzica S.A., które kolejny rok wzbogacają bazę sprzętową Klubu.

W tym roku dzięki pośrednictwu I Oddziału Santander Bank Polska w Nowym Targu pojawił się nowy partner, jakim jest Santander-Aviva, który w ramach projektu „Drużyna Zdrowie” ufundował dla każdego z uczestników atrakcyjny pakiet startowy, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Realizując projekt „Drużyna zdrowie”, Santander-Aviva wspiera aktywność fizyczną i promuje ochronę życia i zdrowia, z której można skorzystać z nowotarskim oddziale.

Ten rok to również sukces polskiego żeglarstwa na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Srebrny medal polskich zawodniczek w żeglarstwie jest przykładem i motywacją dla młodych zawodników, którzy swoje zaangażowanie i umiejętności pokazali w sobotnich zawodach. 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: 

Klasa Laser 4,7: 1. Martyna Bystrowska, 2. Eliza Dudas, 3. Jakub Gąsienica – Wawrytko

Klasa Optimist dziewczęta: 1. Natalia Gąsienica – Wawrytko, 2. Nadia Wielkiewicz, 3. Janka Gawor

Klasa Optimist chłopcy: 1. Rafał Bednar, 2. Ignacy Jankowski, 3. Maciej Janowiak

Klasa Optimist- Optyś (zawodnicy początkujący) dziewczęta: 1. Paulina Polańska, 2. Patrycja Liszka, 3. Laura Gancarczyk

Klasa Optimist Optyś (zawodnicy początkujący) chłopcy: 1. Stanisław Gołdyn, 2. Dawid Polański, 3. Tomasz Liszka

Organizatorzy gratulują zawodnikom i dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia zawodów. Przyłączamy się do gratulacji!

mat. prasowe

Komentarzereklama