28.08.2021 | Czytano: 959

MŚ. Monika Hojnisz Staręga złotą medalistką!

W Novym Meście trwają mistrzostwa świata w biathlonie na nartorolkach. W sprincie Monika Hojnisz Staręga wywalczyła złoty medal.

Polka nie dala szans rywalkom, notując jedno pudło na strzelnicy. Aż o  11,1 sekundy była szybsza od  Markety Davidovej  oraz o 21 od  Słowenki Poloni Klemencic, które na strzelnicy nie pomyliły się ani razu. Na dziewiątym. miejscu sklasyfikowana została  Kinga Zbylut ( dwa niecelne strzały), Anna Mąka zajęła 18. miejsce, Kamila Żuk 25., Magda Gwizdoń uplasowała się na 28 miejscu, a  Kamila Cichoń zajęła 43 pozycję.

Złota medalistka w sprincie była siódma w finale supersprintu. Wygrała Marketa Davidova z Czech. Polka  strzelanie w postawie leżąc przeszła bez karnych rund. Na półmetku Polka plasowała się na drugim miejscu. Spudłowała dwukrotnie zarówno podczas trzeciego, jak i czwartego strzelania. Kamila Żuk z ośmioma karnymi rundami na koncie finiszowała jako szesnasta, a  Kinga Zbylut po siedmiu niecelnych strzałach uplasowała się trzy lokaty niżej.

Najlepiej z Polaków w supersprincie spisał się Andrzej Nędza-Kubiniec, który finiszował siedemnasty. Biegu finałowego do udanych nie zaliczy Wojciech Skorusa, który spudłował sześciokrotnie i finiszował na trzydziestym miejscu.

Dwa miejsca w czołowej dziesiątce – to dorobek juniorów. W finałach supersprintu Joanna Jakieła była szósta, a Wojciech Janik ósmy. Oboje szanse na medal stracili na ostatnim strzelaniu. podczas ostatniej wizyty na strzelnicy 22-latka z Kościeliska spudłowała trzykrotnie. Magda Piczura finiszowała na siedemnastym miejscu, a świetnie rozpoczęła rywalizację, bo po bezbłędnym strzelaniu wybiegała na drugie okrążenie jako szósta. W późniejszej fazie biegu zanotowała cztery kary.

Szansy na dobre miejsce nie wykorzystała w sprincie  Joanna Jakieła, tracąc je  na strzelnicy. Aż pięć pudeł sprawiło, że do mety dotarła ze stratą dwóch minut do zwyciężczyni. Dało jej to 21. miejsce. Pięć lokat niżej uplasowała się Magda Piczura, która zanotowała po jednej karze podczas każdego z dwóch strzelań.

W supersprincie juniorów Wojciech Janik  zajął ósmą pozycję. Na 34 pozycji sklasyfikowano Wojciecha Filipa. W sprincie  Wojciech Filip był siódmy, a Wojciech Janik jedenasty.