09.08.2021 | Czytano: 1592

MP. Brąz Majerczaka

Na torze Kolna w Krakowie odbyły się 73. mistrzostwa Polski w kajakarstwie górskim. Dla zawodników była to okazja do rewanżu za przegrane kwalifikacje olimpijskie i zakwalifikowanie się do reprezentacji na mistrzostwa świata.

Nasz przedstawiciel w Tokio Krzysztof Majerczak zajął trzecie miejsce w czempionacie krajowym. Na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Popiela.

Dwa medale wywalczyła olimpijka Klaudia Zwolińska. W Tokio w K-1 była piata w Krakowie nie dala szans rywalkom, a dodatkowo była druga w C-1. Ta druga konkurencja padła łupem Aleksandry Stach.

Krakowskie zawody były jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa świata, które w dniach 21-26 września rozegrane zostaną w Bratysławie. Polska w każdej konkurencji będzie mogła wystawić po trzy osady w każdej konkurencji.