09.07.2021 | Czytano: 6663

Dumny z syna (+zdjęcia)

Na sopockim molo odbyły się XIV Pokazy w Kulturystyce i Fitness Sopot 2021, w których wziął udział Damian Różański, syn ikony nowotarskiego hokeja.

Damian przygodę ze sportem rozpoczął od tenisa stołowego, ale koronawirus sprawił, iż zaczął zajmować się swoją sylwetką. Nie musiał daleko szukać rekwizytów do treningów siłowych, bo Jarek zawsze dbał o swoją formę.   Po niecałym roku treningów postanowił się sprawdzić w zawodach. Od razu wskoczył do głębokiej wody, ale się nie utopił. Wystąpił kategorii do 178 cm.
 
- Były to najpopularniejsze zawody sylwetkowe w Polsce – mówi Damian Różański. -  W mojej kategorii początkowo miało być 41 zawodników, a finalnie pojawiło się 33. Startowałem z o wiele starszymi od siebie zawodnikami, dla których był to któryś raz na deskach kulturystycznych. Dla mnie był to debiut i mogę go zaliczyć do bardzo udanych. Przeszedłem eliminacje i dostałem się do najlepszej 15 zawodów. Byłem najmłodszym zawodnikiem na scenie. W półfinale odpadłem i nie dostałem się do finału, do którego  kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników. Jest wiele rzeczy do poprawy nad którymi muszę popracować.
 
- Jestem bardzo zadowolony ze startu syna – mówi tata. -  Oczywiście nie obyło się bez frycowego, bo to pierwszy raz.  Troszkę był stremowany, ale jestem bardzo dumny, że w tak krótkim czasie osiągnął już tak dużo.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama