06.06.2021 | Czytano: 6319

Klasa A: Grad bramek i hattrick Talarczyka (+ CZTERY galerie)

AKTUALIZACJA! Dziś drugi dzień rozgrywek 29. kolejki podhalańskiej klasy A. Lubań zdobył dziś setną bramkę w rozgrywkach i rozstrzelał gości z Łopusznej.

Klub Sportowy Zakopane - Skalni Zaskale 1:0 (1:0)
1:0 Gniadzik 13
KS: Truchoń - Pawlik, Gubała, Floryn, Cudzich, Król, Stopka, Żelechowski, Palmrich, Gniadzik, Diaz (rezerwowi: Szczygieł, Borzęcki, Kovacevic)
Skalni: Jaróg - Truty M., Strama, Łęczycki, Strug, Czajkowski, Gacek, Bryja, Szeliga, Król, Łukaszczyk (rezerwowi: Sowa, Gacek N., Truty K., Borowicz)

Lubań Tylmanowa - Przełęcz Łopuszna 8:0 (3:0)
8:0 Zep 80
Lubań: Gołdyn H. - Pierzchała, Noworolnik, Kozielec, Lizoń, Kurnyta, Talarczyk, Gołdyn G., Gołdyn B., Ligas, Zep (rezerwowi: Udziela, Babik, Noworolnik W., Kozielec A., Kwit, Zacher, Hebda)
Przełęcz: Ambroż B. - Chowaniec B., Chowaniec J., Chowaniec W., Blacharczyk, Chowaniec K., Łęczycki, Chmielak (rezerwowy: Klamerus)

GKS Łapsze Niżne - Zawrat Bukowina Tatrzańska 0:2 (0:1)
0:1 Grela 37
0:2 Grela 75
GKS: Arendarczyk - Labuda, Borowski, Waksmundzki, Kromka, Kuruc, Sztuczka, Bryja, Topór, Szewczyk, Kubasek (rezerwowi: Białoń, Brynczka, Bryja M., Rataj, Babiarz)
Zawrat: Wcisło - Gutt, Cudzich, Kuchta W., Stasik, Ustupski, Janczy, Rzadkosz, Chowaniec, Zarycki, Grela (rezerwowi: Kuchta J., Papież, Rzadkosz D., Leniewicz, Stasik J. Surma)

3’ okazja dla GKS Łapsze Niżne. Wrzutka Bryji i strzał Topora z woleja z 10 metrów i fantastyczna interwencja Wcisły
6’ kolejna okazja dla GKS - strzał z 25 metrów I druga fantastyczna interwencja Wcisły
36’ okazja dla Zawratu, strzał Ustupskiego z 25 metrów I fantastyczna interwencja Arendarczyka
37’ GOL! 1:0 dla Zawratu. Rzut karny po faulu na Greli. Grela wykonuje, broni Arendarczyk ale Grela dobija
49’ rzut karny dla Łapsz - faulował Cudzich. Waksmundzki wykonuje rzut karny ale świetna interwencja Wcisły
60’ minuta zmiana Zawrat. Leniewicz za Stasika Michała. Stasik Jakub za Chowańca
75’ GOL 0:2! Grela zdobywa kolejnego gola dla Zawratu
77’ zmiana w Zawracie, Papież wchodzi za Ustupskiego

Wierchy Lasek - Skawianin Skawa 1:2 (0:1)
0:1 Wójciak K. 45
0:2 Zawodniak 72
1:2 Bocheński 73
Wierchy: Duda M. - Duda K., Krupa, Wielgus M., Wielgus P., Plewa M., Gał, Chorążak, Bocheński, Trzoniec, Jaróg (rezerwowi: Nykaza J., Plewa G., Nykaza R., Łabuda)
Skawianin: Ziobro - Chyła, Chorąży, Wójciak P., Kojs, Bielarczyk B., Wójciak K., Stachura, Kowalczyk, Zawodniak, Bielarczyk P. (rezerwowi: Żądło, Rabski, Wójciak T.)

14' Wielgus w dogodnej sytuacji uderza przy słupku. Bramkarz z trudem na róg.
19' Kowalczyk zza pola karnego precyzyjnym lobem, piłka odbija sie od poprzeczki.
45' GOL! 0-1 w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł sie Wójciak K.
47' składna akcja Wierchów, Bocheński mocno uderzył - piłka od słupka i wzdluż lini bramkowej ale nie weszła.
72' GOL! 0-2 sytuacja w polu karnym Skawianina, uderzenie Łabudy obrońca zatrzymuje reką, sędzia nie reaguje. Dyskusje z sędzia wykorzystuje Zawodniak przebiegajac pół boiska i uderzył w bok.
73' GOL! 1-2  po rozpoczeciu gry Gał pociągnął lewą stroną i podał płasko do Bocheńskiego, ten po rękach bramkarza pakuje piłkę do bramki

Dunajec Ostrowsko - ZKP Asy Zakopane 2:1 (1:1)
0:1 Marusarz 12
1:1 Lutsenko z karnego 30
2:1 Lutsenko z karnego 64
Dunajec: Weron - Karpierz, Wszołek, Budz, Krupa, Lutsenko, Plutenko, Wróbel, Zagata, Szpyrka, Waksmundzki (rezerwowi: Waksmundzki B., Beran, Kamiński)
Asy: Wacek - Bukowski, Pałka Sz., Gaura, Galica, Berbeka, Marusarz, Pałka M., Majerczyk, Leks, Bartos (rezerwowi: Paszuda, Celej, Czerwiński)

Gorce Rdzawka - KS Lokomotiv Chabówka 1:4 (0:2)
0:1 Pyka K. z wolnego 7
0:2 Czyszczoń 30
0:3 Macioł 53
0:4 Sumara głową 64
1:4 Jurzec 77
Gorce: Rapciak - Filas, Stolarczyk, Dziechciowski, Rapacz, Zając, Leśniak, Stolarczyk, Worwa, Jarosz, Jasieniak, (rezerwowi: Jurzec, Polak, Piłat)
Lokomotiv: Gwiżdż D. - Wnękowicz, Florczyk, Czyszczoń P., Sumara, Rapacz K., Pyka Krzysztof, Pyka Krystian, Macioł, Ślaga, Rapacz K. (rezerwowi: Sularz, Mrożek, Gwiżdż D., Panek, Filas, Gwiżdż Ł., Fudro)

7' - Pyka Krystian z rzutu wolnego pokonuje bramkarza
30' - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Czyszczoń umieszcza piłkę w bramce i podwyższa wynik na 0:2
53' - błąd bramkarza gospodarzy wykorzystuje Macioł i Lokomotiv prowadzi 0:3
64' - po kolejnym pięknym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sumara pakuje głową piłkę do bramki
77' - w zamieszaniu w polu karnym gospodarze zdobywają gola

Orawa Jabłonka - Orkan Raba Wyżna 1:7 (0:2)
1:7 Filipek 88
Orawa: Potaczek - Joniak, Bełciak, Kapuściak, Smutek D., Smutek M., Kasprzak P., Andrasiak, Bełciak D., Brząkała, Sikora (rezerwowi: Zubrzycki, Świder, Cieluch, Jazowski, Pohrybni)
Orkan: Szklarz T. - Zając, Lenart, Świder, Możdżen Sz. - Margosiak (75' Skwarek), Brynkus (58' Skawski), Saleh, Gacek, Warciak - Pałasz (60 Filipek)

Orawa grała a Orkan strzelał - tak krótko podsumował mecz trener gospodarzy, Dariusz Brząkała

Bór Dębno - Biali Biały Dunajec 1:0 (0:0)
1:0 Brynczka 49
Bór: Pyrek - Potoczak K., Potoczak M., Grzywnowicz, Gąsiorek, Myśliwiec, Brynczka, Michalec, Kozioł M., Dutkiewicz, Kozioł S. (rezerwowi: Guroś, Pęksa, Nowak, Wróbel)
Biali: Skupień - Pańszczyk, Polak, Karpiel, Łukaszczyk J., Jamrozowicz, Łojas, Tylka, Kliś, Bobak, Łukaszczyk P. (rezerwowi: Karpiel J., Polak T., Staszel, Styrczula)

wo/
zdjęcia z meczu KS Zakopane - Skalni Zaskale Piotr Korczak
zdjęcia z meczu Bór Dębno - Biali Biały Dunajec Michał Adamowski
zdjęcia z meczu Orawa Jabłonka - Orkan Raba Wyżna Jakub Wojtyczek

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale