28.04.2021 | Czytano: 3926

Klasa A: Piłkarska środa (2 galerie)

Przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią sprawiła, że najbliższe dwa miesiące będą bardzo intensywne - dziś o 17:30 w podhalańskiej klasie A zaplanowano aż 7 meczy.

Skalni Zaskale - Bór Dębno 1:1 (0:1)
0:1 Kozioł 25
1:1 Truty 47
Skalni: Cisoń - Łęczycki M., Król, Gacek G., Józefczak, Bryja, Szeliga, Czajkowski, Strama K., Strug, Strama S., Rzadkosz, Jaróg, Gacek M., Truty, Łęczycki K., Gacek N.
Bór: Pyrek - Potoczak K., Gąsiorek, Potoczak P., Kozioł, Michałek, Myśliwiec, Potoczak M., Dutkiewicz, Wróbel, Brynczka, Grzywnowicz, Kudasik

KS Lokomotiv Chabówka - Zawrat Bukowina Tatrzańska 0:2 (0:1)
0:1 Stasik 30
0:2 Gutt 50
Lokomotiv: Góra - Rapacz, Florczyk, Panek (Czyszczoń T.), Wnękowicz, Sumara, Łukaszka, Ślaga, Sularz (Czyszczoń R.), Filas, Pyka
Zawrat: Wcisło - Grela G., Gutt, Kuchta W., Kuchta J., Leniewicz (Rzadkosz D. 55), Rzadkosz Ł. Janczy D, Stasik, Chowaniec (Budz 70), Ustupski (Papież 65)

Orkan Raba Wyżna - GKS Łapsze Niżne 2-1 (0-1)
0:1 Kuruc 13
1:1 Filipek 55
2:1 Filipek 63
Orkan: Szklarz - Gromczak, Możdżeń R., Zając, Pałasz (Świder 75), Gacek, Kasiniak (Moższeń Sz.. 50), Lenart, Saleh, Filipek, Margosiak (Brynkus 60)
GKS: Arendalczyk - Labuda, Białoń (Nędza-Kubiniec 74'), Borowski, Bryja - Szewczyk, Nowobilski, Kuruc, Handzel (Sulir 70'), Paweł Bryja - Kubasek (Bogaczyk 80')

Pierwsze 35 minut meczu to przewaga gości. Efektem ich dobrej gry była przepiękna bramka Karola Kuruca w 13 minucie. Piłka po jego strzale z 25 metrów wpadła w samo okienko bramki. Orkan do głosu doszedł pod koniec pierwszej połowy. Margosiak po indywidualnej akcji w polu karnym gości zostaje sfaulowany przez obrońcę a sędzia bez wahania odgwizduje rzut karny. Do jedenastki podszedł Filipek jednak piłka po jego strzale leci obok bramki. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili gracze GKSu.
Orkan w drugie połowie wyszedł bardziej zdeterminowany. W 55 minucie Filipek wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi wyrównuje wynik spotkania. Z minuty na minutę Orkan podkręcał tempo. W 63 minucie skrzydłem urwał się Szymon Możdżeń i spod linii idealnie dośrodkował do nabiegającego w polu karnym Filipka, który strzałem z woleja wyprowadza Rabian na prowadzenie. Końcówka meczu to juz była gra akcja za akcje i mimo że już więcej goli nie zobaczyliśmy to emocji nie brakowało. Nasi obrońcy razem z bramkarzem skutecznie rozbijali ataki gości ale i nasi rywale mieli ręce pełne roboty w defensywie. Orkan dowiózł prowadzenie do końca i dopisuje sobie kolejne cenne 3 punkty w ligowej tabeli
- relacjonuje spotkanie przedstawiciel klubu z Raby Wyżnej.

Lubań Tylmanowa - Wierchy Lasek 8:0 (4:0)
8:0 Gołdyn 89
Lubań: Gołdyn H. - Noworolnik, Kozielec, Hebda (55' Gołdyn B.) , Gołdyn G. (55' Kołodziej), Komorek (20' Komorek R.), Zep (70' Udziela) , Marcin Ligas, Maciek Ligas, Pierzchala (80' Kozielec A.) , Sylwester Kurnyta

Momenty byly:
5' rzut rożny dla Lubania wolej Łukasza Kozielca i 1:0 Dla Lubania
7' akcja Krystian Hebda - Komorek strzela Broni bramkarz
10' w odpowiedzi goście długie podanie do Chorążak ten mocno strzela broni Gołdyn
13' akcja Hebda - Ligas - Kurnyta ten pięknym strzałem z 30 m i 2:0 dla Lubania
15' z 21 m strzał z Wolnego Włodarczyka ale piłka obija poprzeczkę
30' Krystian Hebda dogrywa w pole karne a tam S. Gołdyn sprytnym strzałem i 3:0 dla Lubania
33' długa Pilka Ł. Kozielca do Marcina Ligasa ten pięknym strzałem w długi róg i 4:0
40' indywidualna akcja Truty ale broni Gołdyn
65' błąd przy wybijaniu obrońców gości i Marcin Ligas przejmuje piłkę i strzałem w długi róg bramki i Lubań 5:0
67' po długim podaniu Pierzchaly do Marcina Ligasa i ten precyzyjnym strzałem obok słupka i 6:0
80' błąd obrońców Lubania i Nykaza sam na sam z bramkarzem ale bramkarz Lubania Broni
86' w polu karnym pograli Ligas Kołodziej Udziela i ten ostatni strzela w krótki róg bramki i 7:0
89' akcja Udziela - Gołdyn i ten ostatni na 8:0

Skawianin Skawa - ZKP Asy Zakopane 3:2
0:1 Bartos 37
0:2 Bartos 48
1:2 Zawodniak 55
2:2 Kojs 66
2:3 Borzecki z rzutu karnego 92
Skawianin: Siepak - Wojciak, Miśkowiec, Kadzik, Kojs, Chyła, Porębski, Kolodziej, Frost, Zawodniak, Borzecki, Wojciak, Molus, Jagodka
ZKP Asy: Paszuda - Deskiewicz, Palka, Fąfrowicz, Berbeka, Marusarz, Bartos, Podosek, Celej, Gąsienica-Kaspruś, Palka M., Majerczyk, Helon, Czerwinski, Blegs, Tylek, Galica, Bukowski

Mecz walki, widać było po obu zespołach, że nikt tanio skóry nie sprzeda. Mecz bardzo wyrownany, ale trzy punkty zostaja w Skawie. Skawianin pokazał, że warto walczyć do końca i pomimo poczatkowej przegranej 0 do 2 zebrał siły, i zwycieżył ten pojedynek 3:2 - podsumował trener gospodarzy.

37' - Bartos dostaje piłkę do środka pola i z 30 metrów pokonuje bramkarza druzyny ze Skawy 0:1
48' - krosowe podanie przychodzi obrone Skawy i Bartos wychodzi sam na sam z bramkarzem 0:2
55' - drużyna ze Skawy przejęła inicjatywę nad grą i od razu przyniosło to skutek w postaci gola na 1:2 Zawodniak uderza idealnie w dolny róg  bramki
66' - Kojs dostaje piłke z rzutu wolnego i uderzeniem z głowy lobuje bramkarza
90' - Zawodniak dostaje czerwoną kartkę
90+2' sedzia dyktuje rzut karny dla drużyny ze Sakwy, do piłki podchodzi Borzęcki i pewnym strzalem pokonuje bramkarza na 3:2

Orawa Jabłonka - Gorce Rdzawka 0:3
0:1 Wójciak
0:2 Wójciak
0:3 Leśniak
Gorce: Wójtowicz - Filas M, Zając, Dziechciowski, Korczak, Worwa, Stolarczyk, Filas D., Jagosz, Leśniak, Wójciak, Polak, Kapłon, Piłat, Skrzypoń

Drużyna gospodarzy od początku starała się prowadzić grę, lecz to drużyna Gorców byłą nbardziej konkretna pod bramką przeciwnika. W 15 minucie Wójciak otrzynmał piłkę w polu karnym zaadresowaną przez Korczaka, z dziecinną łatowścią oszukał obrońcę natępnie wykonał wykrok kierując piłkę w stronę brakmarza - relacjonuje trener Gorc. Do końca pierwszej połowy oboe drużyny nie stworzyły już większego zagrożenia., rozgrywając piłkę w środkowej strefie boiska. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Gorców. Sytuacja rozpoczęła się od podania w boczny sektor adresowanego do Worwy, ten wygrywając pojedynek z obrońcom bez wahania skierował piłkę do ustawionego na 11 metrze Wójciaka, a ten plasowanym uderzeniem zabił emocje w tym meczu.
Od tej pory na boisku wyraźnie przeważała drużyna z Rdzawki, akcentując swoją przewagę kolejną bramką. W 75 minucie Leśniak świetnie odnalazł się w polu karnym, po tym jak Wójciak uruchomił go prostopadłym podaniem. Zarówno jednak jak i druga drużyna próbowały jeszcze podsumować swój występ bramką, lecz drużyna Gorców była zbyt niechlujna w wykończeniu, natomiast drużyna gospodarzy nie posiadała dzisiejszego dnia argumentów piłkarskich by odmienić losy spotkania.

Przełęcz Łopuszna - Dunajec Ostrowsko 0:2

Przełęcz: Klamerus - Blacharczyk, Chmielak M., Maciasz, Ambroż, Wincek, Chowaniec W., Grzywnowicz, Chowaniec Sz., Łęczycki, Chmielak P., Kasprzak, Chowaniec J., Chowaniec W.
Dunajec: Gucwa - Olbrycht, Wszołek, Karpierz, Budz, Lutsenko, Plutenko, Wróbel, Krupa, Szpyrka, Abramek, Kamiński K., Waksmundzki, Olech, Niewolik, Kamiński Ł., Ziętara, Zagata

Mecz na fatalnym boisku w Łopusznej, które nie pozwalało na grę kombinacyjną więc dwa zespoły starały się prostymi środkami przedostać się pod bramkę rywala. Mój zespół stworzył sobie parę dogodnych sytuacji do strzelenia bramki lecz raziła nieskuteczność. Zasłużone zwycięstwo naszej drużyny - powiedział po meczu Trener Dunajca.

wo/ DS/
Zdjęcia z meczu Orawa - Gorce Jakub Wojtyczek, z meczu Lubań Tylmanowa - Wierchy Lasek Joanna Dziubińska

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale​