15.03.2021 | Czytano: 2023

Puchar Wójta Gminy Nowy Targ w biegach narciarskich (+zdjęcia)

Ponad dwustu zawodników stanęło do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ podczas niedzielnych zawodów w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej.

Zbudowlane kosztem 12 milionów złotych Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce w Klikuszowej to chluba Gminy Nowy Targ. Otwarty w grudniu ubiegłego roku obiekt oferuje trasę o długości 1800 metrów do stylu klasycznego i łyżwowego o parametrach FIS, pozwalających na organizację zawodów rangi krajowej. Trasy są naśnieżane, utrzymywane ratrakiem i oświetlone. Latem obiekt oferuje także trasę do nartorolek o długości 1200 metrów.

Zobacz relacje z otwarcia Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce na podhale24.pl

Zawody o puchar gospodarza tego miejsca, Wójta Gminy Nowy Targ przyciągnęły tłumy amatorów narciarstwa. W kategoriach młodzieżowych i dziecięcych na starcie staneło ponad 200 osób, kolejnych 40 wystartowało w seniorskiej kategorii open.

Dzieci i młodzież rywalizowały na dystansach zaleznych od wieku, najmłodsi z rocznika 2012/13 do pokanania mieli 500 metrów. Najszybsi byli Konrad Groń z UKS Wierchy i Hanna Szeliga z KS Turbacz XS. Starsi zawodnicy - z rocznika 2010/11 ścigali sie na dystansie jednego kilometra i tu najlepsi okazali się Paweł Wierzycki z UKS Wierchy i Aleksandra Czubernat z KS Turbacz XS. Rocznik 2008/09 rywalizał na trasie liczącej 2000 metrów - zwyciężyli Patryk Wydra z UKS przy ZSMS Zakopane i Julia Gdula z LKS "MARKAM" Wiśniowa - Osieczany. Najstarsi z juniorskiej kategorii - przedstawiciele roczników 2006/07 rywalizowali na dystancie 3000 metrów a najszybszymi okazli się Grzegorz Galica z KS Turbacz XS i Amelia Czubernat z SMS Zakopane.

Zobacz pełne wyniki rywalizacji dzieci i młodzieży

W kategorii seniorskiej na starcie zawodów stanęło 8 pań i 32 panów, z ktorych 29 ukończyło zawody. Dorośli rywalizowali na trasie o długości 5000 metrów, na której najlepsze wwniki osiągnęli Robert Faron z UKS Wierchy i Emilia Szeliga z Turbacz XS.

Zobacz pełne wyniki rywalizacji kategorii OPEN 

wo/ zdj. Michał Adamowski

Reklama

Komentarze

reklama