05.03.2021 | Czytano: 1431

MŚJ. Polacy mistrzami świata

Konrad Badacz, Jan Guńka i Marcin Zawół wygrali biathlonowy bieg sztafetowy juniorów młodszych 3×7,5km. Srebrny medal wywalczyli Francuzi, na najniższym stopniu podium stanęli Włosi.

Polacy od początku wyścigu zajmowali miejsca w ścisłej czołówce. Konrad Badacz do strefy zmian dotarł jako piąty, Jan Guńka awansował na miejsce drugie, a Marcin Zawół wyprowadził sztafetę na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Łącznie Polacy dobierali tylko siedem dodatkowych pocisków. Ma mecie uzyskali przewagę trzynastu sekund nad Francuzami i niemal pół minuty nad sztafetą Włoch.
To trzeci medal dla Polski na mistrzostwach w Obertilliach. Poprzednie dwa również były autorstwa juniorów młodszych. Jan Guńka zdobył brąz w sprincie, natomiast Marcin Zawół finiszował jako drugi w biegu pościgowym. Daje to w chwili obecnej piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Warto podkreślić, że to pierwsze podium dla Polski w sztafecie na MŚJ od 2002 roku.