03.03.2021 | Czytano: 577

MŚJ. Ósme miejsce Jakieły

Dzisiaj w Obertilliach o medale na trasie i strzelnicy rywalizowały juniorki oraz juniorki młodsze. W biathlonowych zmaganiach uczestniczyły Polki.

Jako pierwsze na trasie i strzelnicy obiektu w pojawiły się juniorki młodsze. Blisko awansu do pierwszej dziesiątki była Anna Nędza-Kubiniec, która zaliczyła dwie karne rundy. Polka pudłowała podczas pierwszej i czwartej wizyty na strzelnicy. Na ostatnie okrążenie wybiegała dziesiąta, ale została wyprzedzona przez trzy rywalki. Do  mety dotarła  na trzynastym miejscu wyrównując tym samym swoje osiągnięcie ze sprintu. Dwa pudła zaliczyła Klaudia Topór i sklasyfikowana została na 35 pozycji.  
 
Przewagę po sprincie obroniła Lena Repinc, która mimo dwóch pudeł ani na chwilę nie straciła pozycji liderki. Wygrała z przewagą piętnastu sekund nad Martiną Trabucchi z Włoch. Skład podium uzupełniła Linda Zingerle.  
 
W biegu juniorek na starcie stanęła  Joanna Jakieła, która startowała jako dziewiąta. Medalem zapachniało po pierwszym bezbłędnym strzelaniu, po którym Polka awansowała aż na czwartą pozycję. Niestety podczas kolejnych trzech pobytów na strzelnicy Jakieła spudłowała pięciokrotnie i przed finałową rundą biegową zajmowała trzynaste miejsce. Zawodniczka z Kościeliska ostatni odcinek pokonała najszybciej w całej stawce i wyprzedziła pięć rywalek. Linię mety przecięła na ósmym miejscu, co jest jej najlepszym rezultatem w historii startów na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.
 
Z dobrej strony pokazała się również Magda Piczura, która tylko raz posłała pocisk poza tarczę, co dało jej 13 miejsce.  Patrycja Stanek po przygodach zarówno na trasie (upadek), jak i na strzelnicy (osiem karnych rund) zajęła 57. miejsce.
 
Drugi złoty medal zdobyła Amy Baserga. Szwajcarka na mecie zjawiła się ponad czterdzieści sekund przed Synne Owren i Rebecca Passler.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcie Facebook
 

Komentarzereklama