01.03.2021 | Czytano: 1483

MŚ. Ósme miejsce Nowaczyka

Trzech reprezentantów Polki zakwalifikowało się do finałowych zawodów podczas mistrzostw świata w snowboardzie w Rogli. Rozegrano slalom gigant równoległy.

Najlepiej zaprezentował  się Michał Nowaczyk, który zajął ósme miejsce. Mistrzami świata zostali Selina Joerg oraz Dmitrij Łoginow.

Aleksandra Król zajęła 14. miejsce w kwalifikacjach, a Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk byli odpowiednio na 10. i 16. pozycji. Reszta reprezentantek - Aleksandra Michalik oraz Julia Sitarz zajęły 22. oraz 34. miejsce, a Weronika Biela-Nowaczyk nie ukończyła przejazdu. W kwalifikacjach zwyciężyli Sofia Nadyrszina oraz Igor Sluew.

W pierwszej rundzie odpadła Aleksandra Król, która przegrała z Seliną Joerg o 0,41 sekundy. Los koleżanki z reprezentacji podzielił Oskar Kwiatkowski, który do Aarona Marcha stracił 30 setnych sekundy. Lepiej spisał się Michał Nowaczyk, który w 1/8 finału pokonał zwycięzcę kwalifikacji i lidera Pucharu Świata Igora Sluewa. Niestety Polakowi do przejścia w ćwierćfinale zabrakło zaledwie dwóch setnych sekundy, w którym uległ Kimowi Sangkyumowi.

W  finale kobiet zmierzyła Rosjanka  Sofia Nadyrszina z  Niemką  Seliną Joerg. Zwyciężczynią tej rywalizacji, a zarazem mistrzynią świata została Joerg. W walce o brązowy medal górą była Julia Dujmovits z Austrii, która wyprzedziła swoją rodaczkę Claudie Riegler.

Wśród mężczyzn tytuł mistrza świata wywalczył Rosjanin Dmitrij Łoginow, który wygrał z Włochem  Rolandem Fischnallerem. W małym finale Rosjanin Andriej Sobolew pokonał Kima Sangkyuema  z Korei Południowej.