27.01.2021 | Czytano: 1205

ME. Złota Hojnisz – Staręga

Monika Hojnisz-Staręga została mistrzynią Europy w biathlonie! Polka wygrała w Dusznikach-Zdroju bieg indywidualny.

Dla 29-latki to już drugie takie trofeum, poprzednie zdobyła osiem lat temu. Podczas zawodów w Dusznikach-Zdroju Polka wyprzedziła reprezentantkę Ukrainy Anastazję Merkuszynę, która straciła do niej 2,9 sekundy, choć na strzelnicy była bezbłędna. Trzecia na mecie była Rosjanka Łarysa Kuklina. Polka oddała jeden niecelny strzał.

W mistrzostwach Europy tradycyjnie zabrakło czołowych zawodniczek. Najważniejszą imprezą sezonu są mistrzostwa świata w słoweńskiej Pokljuce, które rozpoczną się 10 lutego. Więcej medali - podczas imprezy w Dusznikach-Zdroju już nie zdobędzie, bo nie wystąpi w pozostałych konkurencjach.

Pozostałe Polki daleko. 43. Magdalena Gwizdoń straciła do mistrzyni  5:28,6,  74. Natalia Tomaszewska aż 7:27,8.