17.01.2021 | Czytano: 1437

PŚ. Kolejny dobry występ Maryny

Po raz drugi w slalomie gigancie w Kranjskiej Gorze triumfowała Włoszka Marta Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel wczoraj była dziesiąta, a dzisiaj jedenasta.

Po pierwszym przejeździe na czele znajdowała się Mikaela Shiffrin, która bezbłędnie przejechała trasę i osiągnęła czas 1:10,42. Za Amerykanką uplasowała się Marta Bassino, która straciła do prowadzącej 0,30 sekundy. Włoszka spisuje się w tym sezonie fenomenalnie, wygrywając trzy razy z czterech rozegranych do tej pory gigantów.  Na trzeciej  pozycji zameldowała się  Szwajcarka Michelle Gisin, która była wolniejsza od liderki o 0,44 sekundy. Znów świetną formę potwierdziła Maryna Gąsienica-Daniel, która zanotowała dziesiąty  czas i miała realne szanse na to, aby jeszcze poprawić swój rezultat w kolejnym przejeździe.

W drugim przejeździe znakomicie zaprezentowała się Słowenka Meta Hrovat, która bezbłędnie przejechała trasę i wskoczyła na najniższy stopień podium.  To  pierwsze podium w tym sezonie oraz trzecie w karierze. Przed nią uplasowała się Michelle Gisin, która również zanotowała świetny finałowy przejazd i po raz drugi stanęła na podium giganta w Kranjskiej Gorze. Nie do zatrzymania wydaje się być w tym sezonie Marta Bassino, która znów potwierdziła swoją dominację w  tej konkurencji. Kolejny raz fantastycznie zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel, która zaliczyła niewielki błąd w górnym odcinku trasy, który kosztował ją utratę dziesiątej pozycji. Niemniej jedenasta pozycja to też ogromny sukces.