16.01.2021 | Czytano: 1611

PK. Triumfujący Zniszczoł

Aleksander Zniszczoł został zwycięzcą konkursu Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku.

Wystartowało w nim  sześciu reprezentantów Polski, oprócz Aleksnadra Zniszczoła na starcie stanęli - Adam Niżnik, Arkadiusz Jojko, Stefan Hula, Tomasz Pilch oraz Maciej Kot.

Po pierwszej serii liderował  reprezentant Niklas Bachlinger. Austriak poszybował na 129,5 metra i wyprzedzał drugiego Aleksandra Zniszczoła (128 m) o 1,7 punktu. Trzecie miejsce na półmetku zajmował weteran światowych skoków narciarskich Simon Ammann, który oddał najdłuższy skok pierwszej serii, lądując na 131 metrze i tracił do prowadzącego Austriaka 1,9 punktu.  Do drugiej serii awansowało trzech Polaków. Oprócz Aleksandra Zniszczoła - Tomasz Pilch (12. miejsce) oraz Maciej Kot (13. miejsce). W czołowej trzydziestce zabrakło miejsca dla Stefana Huli (40 miejsce), Adama Niżnika (45) oraz Arkadiusza Jojko (47).

W finałowej serii doszło do  przetasowań w czołówce. Z „pudla” stracony został Ammann, bo skoczył zaledwie 116 metrów i wypadł nawet z pierwszej dziesiątki. Awans na drugie miejsce zanotował Anders Haare, który po pierwszym skoku zajmował szóstą pozycję. Kapitalnym skokiem na 127,5 metra popisał się Aleksander Zniszczoł, który wyprzedził Norwega aż o 11 punktów, zwyciężając w  zawodach. Pozycji lidera nie obronił za to Niklas Bachlinger, który zajął ostatecznie trzecie miejsce po skoku na 125 metr. Duży awans zanotował również Maciej Kot, który skokiem na 123,5 metra przesunął się z trzynastej pozycji na  szóstą lokatę.  Trzeci z naszych reprezentantów Tomasz Pilch sklasyfikowany został na 15 miejscu.