09.01.2021 | Czytano: 1109

PŚ. Drugie miejsce Nowaczyka! Ogromny sukces Polaka!

W szwajcarskim Scuol rozegrano snowboardowy slalom gigant równoległy w ramach Pucharu Świata. Rewelacyjny występ Michała Nowaczyka, który dopiero w finale uznał wyższość rywala. 
W eliminacjach miał piaty czas i w 1/8 finału jego rywalem był Słoweniec Zan Kasir, który do pucharowej fazy awansował z dwunastym czasem. Polak okazał się od niego lepszy, o 0.11 sek. i awansował do ćwierćfinału. W nim rywalem był Szwajcar Dario Caviezel, który w eliminacjach miał 13 czas. Faworytem był nasz reprezentant i nie zawiódł. Pewnie przebrnął ¼ finału, będąc szybszym od przeciwnika o 0,70 sek.  W półfinale Polak trafił na zwycięzcę eliminacji Słoweńca Tima Mastnaka i również okazał się od niego lepszy o 0.22 sek.  W drugiej półfinałowej parze zmierzyli się: Niemiec Stefan Baumeister z Rosjaninem Igorem Slujewem. Niemiec został zdyskwalifikowany i Rosjanin w finale został przeciwnikiem Michała Nowaczyka.  Polak został zdyskwalifikowany i tym samym zajął drugie miejsce w PŚ. Mały finał zgarnął Słoweniec Mastnak.  
 
Niestety tym razem nie powiodło się drugiemu naszemu reprezentantowi. Oskar Kwiatkowski nie ukończył eliminacji.
 
 Żadnej z dziewcząt nie udało się awansować do najlepszej szesnastki. Najbliżej tego była nowotarżanka Aleksandra Król, która ze swoim czasem zajęła 23 pozycję. O cztery pozycje niej sklasyfikowana została Weronika Biela Nowaczyk, a dziesięć pozycji za nią Maria Chyc. Najsłabiej z Polek pojechała Aleksandra Michalik, zajmując 47 miejsce.
 
Rywalizację kobiet wygrała Rosjanka SofiaNadyrszina, która w finale pokonała Niemke Ramone Theresię Hofmeister. W małym finale Szwajcarka Julie Zogg była szybsza od Austriaczki Claudie Riegler.
 
Stefan Leśniowski
zdjęcie FB

Komentarzereklama