12.12.2020 | Czytano: 1290

PŚ. Michalik i Kwiatkowski w 1/8 finału

Zwykle to snowboardziści jako pierwsi rozpoczynali sezon, ale pandemia pokrzyżowała plany. Dopiero dzisiaj z Cortina d’Ampezzo odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Rozpoczęto rywalizację od giganta równoległego.

- Z utęsknieniem wyczekiwaliśmy pierwszych zawodów. Cała polska kadra miała ujemny wynik testu na koronawirusa i była gotowa - powiedziała nowotarżanka Aleksandra Król.

Najlepsza snowboardzistka w ostatnich sezonach tym razem nie awansowała do szesnastki. „Wykręciła”  dziewiętnasty czas. Ale mieliśmy w pucharowej rozgrywce przedstawicielkę. Aleksandra Michalik awansowała do elitarnej grupy i w 1/8 finału trafiła na utytułowaną  Niemkę Ramonę Theresię Hofmeister. Zakopianka uznała jej wyższość, ale zdobyła 220 FIS punktów za dwunaste miejsce.  Niemka w małym finale pokonała rodaczkę Cheyenne Loch. Walkę o pierwszą wygraną w tegorocznym Pucharze Świata stoczyły: Czeszka Esater Ladecka i Niemka Selina Joerg. Wygrała Czeszka.  W zawodach mieliśmy jeszcze dwie zawodniczki. Na 33 miejscu zawody ukończyła Maria Chyc, a dwie pozycje niżej sklasyfikowana została Weronika Biela Nowaczyk.

Podobnie jak Michalik na dwunastej pozycji ukończył rywalizację Oskar Kwiatkowski. W 1/8 finału musiał uznać wyższość Włocha Daniele Bagozza.  Drugi z naszych reprezentantów Michał Nowaczyk zajął 30 miejsce.  O największą pule FIS punktów „bili” się Włosi. Roland Fischnaller pokonał Aarona Marcha.  W małym finale Austriak Benjamin Karl okazał się szybszy od Włocha Mirko Feliettiego.

Nadal nie wiadomo jaki będzie los mistrzostw świata. W dniach 18-28 lutego miały się odbyć w Zhangjiakou, czyli miejscu olimpijskiej rywalizacji przy okazji igrzysk Pekin 2022. Do Chin zawodnicy na pewno jednak się nie udadzą. Międzynarodowa Federacja Narciarska czyni starania, aby zorganizowano je w Austrii lub Włoszech.