06.12.2020 | Czytano: 2310

Brawo podopieczne Karola Majewskiego!

Zespół młodziczek (2006 i młodsze) prowadzony przez Karola Majewskiego wygrał turniej pierwszej ligi wojewódzkiej MZPS. 
To zwycięstwo przybliżyło góralki do marcowego finału wojewódzkiego, dającym przepustki do eliminacji finałów mistrzostw Polski. Zwycięstwem dodano im 100 punktów do rankingu, który decyduje o awansach do bardzo poważnego grania, o których mowa była powyżej.  
 
- Turniej  był bardzo wyrównany i zacięty – twierdzi trener Karol Majewski. -  Zwycięstwo przyszło dość niespodziewanie. Świadczy o tym fakt, iż  trzeba było policzyć stosunek małych punktów zdobytych i straconych w całym turnieju. Ilość zwycięstw i ratio setów było identyczne dla trzech zespołów (jak na zdjęciu z wynikami).  Z naszej strony gra wygląda coraz lepiej,  chociaż w dalszym ciągu wymaga pracy nad taktyką oraz błędami w kilku elementach. Natomiast cały zespół zaczyna rosnąć mentalnie i wierzyć, że naprawdę możemy pokonać każdego w tej kategorii wiekowej. To ogromnie ważne. Oby tak dalej  szło w tym kierunku,  bo potencjał zespołu jest duży. To napawa dużym optymizmem przed ważnymi meczami. Trzeba nam jednak jeszcze pracować z odpowiednim zaangażowaniem i świadomością, bo czołówka jest mocno wyrównana i poza tymi rywalami, z którymi graliśmy dzisiaj jest jeszcze kilka mocnych ekip. Mógłbym wyróżnić kilka osób indywidualnie, ale tego nie zrobię. Dziewczęta wiedzą, że jest to w równym stopniu zasługa wszystkich, nawet tych,  które spędziły mniej minut na parkiecie. Wygrał zespół!


 
KPS Gorce Nowy Targ: Wiktoria Barbarewicz (K), Aneta Podlipni, Maryla Kakata, Nikola Maciaszek (L),Patrycja Pasławska, Amelia Polak, Wiktoria Szwed, Anna Pańszczyk oraz Anna Mikołajczyk, Anna Błachuta, Agata Głąb.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama