22.11.2020 | Czytano: 1936

MHL. Proces nauki (+ zdjęcia)

43:21 strzałach na korzyść Podhala. To świadczy o ogromnej przewadze miejscowych. 
W 117 sekundzie nowotarżanie trafili do tyskiej bramki i… Potem się zablokowali. Mieli mnóstwo sytuacji, pięć liczebnych przewag i nic nie weszło. Po ogromnej przewadze podopiecznych Jacka Szopińskiego niech świadczy ilość oddanych strzałów. J. Zawalski w pierwszych 40 minutach obronił 29 strzałów z 30 oddanych przez górali. Z kolei jego vis a vis tylko 13 razy zmuszony został do interwencji. Ta nieskuteczność zemściła się na początku trzeciej odsłony, kiedy przyjezdni wyrównali.  Tyszanie mało strzelali, ale ich procentowa skuteczność była w tym momencie imponująca.  Na szczęście górale w 47 minucie odpowiedzieli. Napastników wyręczył obrońca. Sulka po indywidualnej akcji trafił w okienko. Jak się później okazało, był to zwycięski gol.

 

- Oddaliśmy dwukrotnie więcej strzałów niż rywal, ale naszym mankamentem jest brak skuteczności – mówi trener Jacek Szopiński. –  Brakuje moim młodym chłopakom zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych, Z drugiej strony też szczęścia, bo krążek kilka razy toczył się po polu bramkowym, ale nie przekraczał linii bramkowej. Nie trafialiśmy też do pustej bramki. No i przewagi. Dobrze je rozgrywaliśmy, ale brakowało wykończenia. Dobrze i z dużym szczęściem bronił bramkarz. Ale to jest proces nauki dla tych chłopców, bo gramy zawsze ze straszymy przeciwnikami.  To jest plus dla nich, bo rozwijają się, podnoszą swoje umiejętności. Grałem na cztery formacje, tylko ostatnie 5 minut na trzy, by utrzymać wynik.  
 
MMKS Podhale Nowy Targ –  MOSM Tychy 2:1 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jarczyk – Szlembarski (1:57)
1:1 Gruźla – Ubowski – Krzyżek (41:37)
2:1 Sulka (46:33)
MMKS Podhale: Polak – Wikar, Kamieniecki, J. Malasiński, Michalski, Plewa -  Sarniak, Szlembarski, Trzebunia, K. Malasiński,  Jarczyk – Sulka, Nykaza, Żurawski, Długopolski, Worwa – Słowakiewicz, Siuty, Pudzisz, Luberda,  Danel.    Trener Jacek Szopiński.
Tychy: J. Zawalski – Kula, A. Zawalski, Hołdowicz, Krzyżek, Gruźla – Kasperek, Sobecki, Kucharski, Ratajczak, Mużelak – Kviatkowski, Malinowski, Kulpecki, Augustyniak, Pachut – Ubowski, Langner, Krzyżowski, Łatka. Trener Janusz Kwiatkowski.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarze

reklama