20.11.2020 | Czytano: 3893

PHL. Nawroty choroby (+zdjęcia)

1706 dni minęło od ostatniej potyczki tych drużyn w Nowym Targu, a od wygranej sanoczan aż 2105 dni.


 
Hokeiści z grodu Grzegorza  na kolejne  zwycięstwo jeszcze będą musieli poczekać.  Nowotarska nawałnica na bramkę Spesznego ruszyła wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra. Bez przerwy się kotłowało pod jego bramką. Nie było zawodnika z szarotką na piersi, który nie próbowałby go pokonać. W sukurs przyszedł mu nawet słupek (Pettersson).  Dopiero Guzik w 17 minucie z dobitki umieścił krążek w pustej bramce.  Chwilę później Vachovec podwyższył prowadzenie podczas gry w przewadze.    Goście sporadycznie gościli w tercji gospodarzy, a najlepsze sytuacje mieli grając w.. osłabieniu (Elo i Viikila).
 
Na początku drugiej odsłony piękną akcję przeprowadziła formacja  dowodzona przez Neupauera, po które Łyszczarczyk trafił do siatki. Wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu, ale… U gospodarzy nastąpił nawrót choroby zwanej grą faul. Stadnie  odsyłani byli na ławkę kar i w momencie, gdy grali w podwójnym osłabieniu Rąpała huknął spod niebieskiej linii i krążek zatrzepotał w siatce.


 
W 48 min. goście zdobili kontaktowego gola, gdy na nowotarżanina była sygnalizowana kara. W zamieszaniu podbramkowym fińskie trio wyłuskało krążek i wepchnęło go do bramki. Chwilę później Bepierszcz w sytuacji sam na sam był faulowany i za moment sam wykonywał karnego. Nie zdołał jednak pokonać Spesznego.  Miejscowi  w kolejnych minutach atakowali jego bramkę, ale kolejna choroba – nieskuteczność dała o sobie znać.  Goście 43 sekund przed końcem wycofali bramkarza i stracili gola.  
 
Tauron Podhale Nowy Targ – Ciarko STS Sanok 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
1:0 Guzik – F. Kapica – Gajor (16:35)
2:0 Vachovec – Szvec – Bepierszcz (19:27 w przewadze)
3:0 Łyszczarczyk – Neupauer – Pattersson (21:27)
3:1 Rąpała – Strzyżowski – Witan (32:38 w podwójnej przewadze)
3:2 Sihvonen – Viikila – Elo (47:02)
4:2 Vachovec – Szvec (59:54 do pustej)
Sędziowali: Michał Baca i Patryk Pyrskała oraz Grzegorz Cudek i Dariusz Pobożniak.
Podhale: Odrobny; Tomasik – Mrugała, Sulka -  Jaśkiewicz (2), Chaloupka (2) -  P. Wsół (2); Szvec – Vachovec (2)  – Bepierszcz, Pettersson – Neupauer – Łyszczarczyk (4), Worwa – Słowakiewicz – B. Wesół, Guzik –  Gajor (2) - F. Kapica. Trener Andriej Gusow.
Sanok: Speszny; Rąpała – Olearczyk (2), Piippo (2) – Kamieniew, Biłas (2) – Demkowicz, Glazer – Skokan; Bukowski (2) – Witan – Strzyżowski, Sihvonen – Viikila – Elo, Biały – Wilusz – Bielec, Filipek – Ginda – Dobosz. Trener Marek Ziętara.
Kary: Podhale –  14 min., Sanok –  8 min.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Michał Adamowski
 

Komentarzereklama