10.11.2020 | Czytano: 1280

Sukcesy skoczków z Poronina

Pomimo ciężkich dla sportu czasów oraz trwających od marca ograniczeń, skoczkowie z LKS Poroniec Poronin udowodnili, że nawet w tak nieprzyjaznych warunkach można osiągnąć sukcesy. 
Odwołane treningi i zamknięte skocznie nie przeszkodziły zdeterminowanym zawodnikom Porońca w zdobywaniu nagród. Każdy z nich może pochwalić się wspaniałymi wynikami mijającego sezonu 2020.
 
Jak młodzi zawodnicy zaczęli przygodę ze skokami i jakie mają cele na przyszłość ?
 
Krzysztof Kieta. - Zacząłem trenować w wieku 8 lat,  wtedy zainspirował mnie do tego Adam Małysz swoimi osiągami,  ale zawsze lubiłem oglądać skoki.  Moim największym sukcesem jest drugie  miejsce w klasyfikacji generalnej Lotos Cup. Moim celem życiowym jest zdobycie medalu igrzysk olimpijskich,  ale również fajnie byłoby jakbym tam wystartował.  Chciałbym też zdobyć Kryształową Kulę i właśnie dlatego trenuję.
Wyniki: 4,4,5 miejsce w letniej edycji Lotos Cup w sezonie 2020
 
Klemens Joniak - Moja przygoda ze skokami zaczęła się przypadkowo. Pewnego dnia, po zakończeniu zajęć w szkole, koledzy zapytali mnie czy nie chciałbym trenować skoków narciarskich. Zdecydowałem się i obecnie świętej pamięci trener Stanisław Trebunia-Tutka zabrał nas na trening i tak rozpoczęła się moja przygoda ze skokami. Jestem  3-  krotnym mistrzem Polski. 2-krotnie wygrałem klasyfikacja generalna w programie Lotos Cup i zająłem szóste  miejsce Fis Youtch Cup w Hinterzarten
Moje plany na przyszłość,  to dalsze trenowanie i dążenie do marzeń, którymi jest zdobycie złotego medalu w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.  Najbardziej pasjonują mnie w tym sporcie dobre skoki i dający efekt trening oraz stawanie się silniejszym i doświadczonym.
Wyniki Lotos Cup:  3, 1,1 2,3,1,2,2 Letni Cykl w sezonie 2020
 
Adam Skupień - Dotychczas moimi najlepszymi sukcesami są 8 miejsce Youth Cup w Oberhof, 4 miejsce w  Pucharze  Niemiec w Rastbuchl,  5 miejsce w tejże imprezie w Seefeld oraz  2 i 3 miejsce indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a także  pierwsze miejsce Lotos Cup 2020 Szczyrk. Zacząłem trenować, ponieważ od dziecka lubiłem sport, a że bardzo dobrze umiałem jeździć na nartach, postanowiłem, że to będzie mój sport i zapisałem się do klubu. Najbardziej w sporcie pasjonuje mnie  doskonalenie umiejętności i stawanie się coraz lepszym. Moim celem jest konkurowanie z najlepszymi zawodnikami na świecie i stawanie  się coraz lepszym zawodnikiem .
Wyniki:  1,2,4 miejsce w letniej edycji Lotos Cup w sezonie 2020
 
Bartłomiej Kuchta -  Moja przygoda ze skokami zaczęła się w wieku 10 lat. Tata namówił mnie żebym spróbował trenować skoki, które podziwiałem w telewizji. Moim największym sukcesem jest zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski w kategorii junior C w kombinacji norweskiej. Celem na ten sezon jest dostanie się do kadry juniorów w kombinacji norweskiej oraz wygrana w klasyfikacji Lotos Cup.
Wyniki: 2 miejsce w Lotos Cup  2019/2020; 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Lotos Cup, 8 miejsce w mistrzostwach Polski seniorów.
 
Za sukcesami skoczków stoi młody trener Andrzej Gąsienica.
 
opr/sles
 
 

Komentarzereklama