17.10.2020 | Czytano: 2176

MP. Król przestworzy

Letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na igelicie rozegrane zostały w Szczyrku. Odbyły się bez Kamila Stocha, który zrezygnował ze startu z powodu niedyspozycji zdrowotnej.

Królem przestworzy został Dawid Kubacki. Triumfator Turnieju Czterech Skoczni sięgnął po zwycięstwo po skokach na odległość 98,5 m i 98 m. Liderował już po pierwszej serii zawodów w Szczyrku. Wyprzedzał o 2,5 punktu Andrzeja Stękałę (97,5 m), o 6 pkt. Klemensa  Murańkę (96 m). Tuż za czołową trójką plasowali się Maciej Kot (95,5 m), Aleksander Zniszczoł (95 m) oraz Arkadiusz Jojko (99,5 m).

W deszczowej jesiennej aurze mistrz świata z Seefeld dopełnił formalności w serii finałowej. To jego piąty tytuł letniego mistrza kraju. – Ślizgnęło mi się – powiedział mistrza – bo słabo mi się skakało.

Szansę na podium wykorzystał Andrzej Stękała, który po skoku na 98,5 metra zdobył srebrny medal. granicę stu metrów przekroczył Aleksander Zniszczoł, który skoczył 101 metrów. To był atak na podium. Maciej Kot wylądował nieco bliżej i spadł za kolegę z kadry A. Trzecie miejsce było tuż-tuż, ale Klemens Murańka osiągnął 99,5 metra i wyprzedził go o punkt. Zawiódł obrońca tytułu, Piotr Żyła, który był dopiero dziewiąty.