14.10.2020 | Czytano: 1889

Zwycięstwa Goszczyńskiego i Romera (+zdjęcia)

Na terenie nowotarskiego lotniska przeprowadzono powiatowe eliminacje do wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych.


 
Ze względu na sytuację epidemiologiczną ograniczono liczbę startujących w drużynach do 6 osób (dotychczas 10). Z tych samych powodów, do wojewódzkiej licealiady kwalifikowały się tylko zwycięskie drużyny, w poprzednich latach po dwie. Dziewczęta pokonywały odcinki 1000 m, a chłopcy 1200 m.
 
W konkurencji dziewcząt zdecydowane zwycięstwo odniosły reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Prowadziły od startu do mety. Wystąpiły w składzie: Inga Tworek, Kinga Szeliga, Zuzanna Mroczka, Emilia Biernat, Martyna Hryc, Agnieszka Chlipała, Zuzanna Pulit, nauczycielka Joanna Jethon – Sułkowska. Drugie miejsce zajęły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Rabce Zdroju, a trzecie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.
 
W kategorii chłopców kolejność dwóch czołowych miejsc była odwrotna. Wygrał zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju, a na drugiej pozycji ukończyli bieg uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. W tej rywalizacji siły były bardziej wyrównane. Na poszczególnych zmianach, późniejsi zwycięzcy, tylko nieznacznie wyprzedzali konkurentów. Po trzeciej, za sprawą Karola Zahory, prowadzili uczniowie I Liceum w Nowym Targu z przewagą 50 m. Kropkę nad „i” postawił Wiktor Antosz z Romera, ukończył bieg z przewagą około 150 m. Na trzecim miejscu dobiegł zawodnik kończący sztafetę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu.
 
W zawodach wojewódzkich powiat nowotarski będzie reprezentowany przez uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju.
 
Tekst + zdjęcia Piotr Jabłoński
 

Komentarze

reklama