04.10.2020 | Czytano: 9510

Klasa A: Po kawalerskim wieczorze (+trzy galerie)

AKTUALIZACJA - NOWE ZDJĘCIA Wiatr hulał na Podhalu, a grad bramek runął na boiskach. Festiwal strzelecki odbył się bez udziału publiczności, ale w pełni opisany jest tutaj.

Od dzisiaj powiaty nowotarski i tatrzański objęte zostały czerwoną strefą. Obostrzenia wkroczyły bezpośrednio na boiska. Mecze odbyły się bez udziału publiczności, ale emocji tradycyjnie nie zabrakło.

Bór Dębno – GKS Łapsze Niżne 2:1 (1:0)
1:0 Myśliwiec 43 karny
1:1 Topór 60 po rzucie wolnym
2:1 Myśliwiec 85
Bór: Siedlarz – K. Potoczak, M. Grzywnowicz, M. Potoczak (65 Wróbel), Myśliwiec, Regiec, Sz. Kozioł, Michalec, Brynczka, Iglar, Gąsiorek.
Łapsze: M. Bryja – Kubasek (57 Krzysztofiak), Szczepan Waksmundzki (80 Rataj), Kuruc, Topór, Szymon Waksmundzki, Kromka, P. Bryja, Nędza-Kubiniec (68 Szewczyk), Marek Chmiel (83 Borowski), Handzel.

Przez kilkadziesiąt minut nie działo się właściwie nic. Można powiedzieć, że wiało nudą na boisku. Złą passę przełamał wykorzystany karny dla Boru. Przez chwilę wydawało się, że mecz może zakończyć się remisem, ale punkty zostały przy gospodarzach.

43 GOL! 1:0 – Myśliwiec faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę.
60 GOL! 1:1 – z rzutu wolnego bramkę wyrównawczą ustrzelił Topór.
85 GOL! 2:1 – Myśliwiec drugi raz wpisał się na listę strzelców. Przytomnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Biali Biały Dunajec – Dunajec Ostrowsko 4:1 (1:0)
1:0 Gąsior 32
2:0 Bobak 48
3:0 Gąsior 54
4:0 Bobak 56
4:1 Kamil Kamiński 87
Biali: Skupień – T. Polak, K. Łukaszczyk (65 T. Staszel), Gąsior, Ł. Polak (73 A. Łukaszczyk), Łojas, S. Staszel (29 Kliś), D. Rzadkosz, W. Franosz (68 Tylka), Bobak (70 B. Franosz), P. Łukaszczyk.
Dunajec: Kucharski – Wszołek, Luczenko, P. Karpierz, Brysławski (60 Gucwa), Kamil Kamiński, Ksawery Kamiński, Wróbel, Krupa, Reguła, Śmiałek.

Biali nie pozwolili na swobodę Dunajcowi. Gościom dopiero kilka minut przed końcem meczu udało się przełamać obronę gospodarzy i w 87. minucie zdobyli honorowego gola. Wynik byłby wyższy z korzyścią dla Białych, ale w 20. minucie sędzia dopatrzył się spalonego.

32 GOL! 1:0 – po wielu nieudanych próbach Gąsiorowi udało się trafić pierwszą bramkę.
48 GOL! 2:0 – Bobak wypracował sytuację sam na sam z bramkarzem Dunajca i go pokonał.
54 GOL! 3:0 – Gąsior kolejny raz w natarciu. Huknął tak, że zatrzęsło siatką.
56 GOL! 4:0 – Bobak, wykorzystując zamieszanie sprzed dwóch minut, podwyższył wynik spotkania.
87 GOL! 4:1 – Kamil Kamiński autorem jedynego gola dla Dunajca Ostrowska.

Przełęcz Łopuszna – Orkan Raba Wyżna 3:1 (1:0)
1:0 D. Chmielak (Witold Chowaniec) 9
2:0 Witold Chowaniec (Sz. Chowaniec) 56
2:1 D. Traczyk 65
3:1 Sz. Chowaniec 79
Przełęcz: Kolasa – A. Chmielak, Blacharczyk, B. Chowaniec, J. Chowaniec, Witold Chowaniec, Ligęza, Maciasz, Sz. Chowaniec (89 K. Chowaniec), D. Chmielak (66 Wincek), Łęczycki.
Orkan: T. Szklarz – K. Traczyk, Zych (46 Możdzeń), Zając, Świder, Gacek (77 Warciak), Skawski, Brynkus (18 Gromczak), Kasiniak (55 D. Traczyk), Saleh, Filipek.

Niedzielne spotkanie w Łopusznej okazało się niespodzianką. Przełęcz Łopuszna pokonała obecnego lidera. Trzeba przyznać, że gospodarze wiele zawdzięczają swojemu bramkarzowi. Świetnie obronił rzut karny i kilka niebezpiecznych akcji gości.

9 GOL! 1:0 – Witold Chowaniec czystym podaniem aktywował D. Chmielaka, a ten z 7. metrów strzelił w długi róg tuż obok bramkarza.
15 – szansa dla Orkana: Gacek huknął z 10. metrów, ale Kolasa przewidział jego zamiary i złapał piłkę bezbłędnie.
17 NK – Filipek faulowany w polu karnym. Postanowił wymierzyć sprawiedliwość, jednak Kolasa znów okazał się lepszy. Wybił piłkę, ta odbiła się od słupka i wpadła prosto w ręce golkipera gospodarzy.
56 GOL! 2:0 – Sz. Chowaniec krótkim kopnięciem podał do Witolda Chowańca, a ten z 10. metrów nie miał najmniejszych problemów z ulokowaniem piłki do siatki przyjezdnych.
65 GOL! 2:1 – D. Traczyk z najbliższej odległości ograł bramkarza Przełęczy.
79 GOL! 3:1 – Sz. Chowaniec w indywidualnej akcji strzelił wprost w okienko.

Skawianin Skawa – Lubań Tylmanowa 5:5 (2:4)
5:5 Rzeszotko (Stachura) 89
Skawianin: Siepak – Bogdał, Miśkowiec, Chyła, Żądło, Stachura, Gacek, T. Wójciak (85 Rzeszotko), Sutor, Koźlak, Skawski.
Lubań: Podgórski – Ciesielka, Majerczyk, Ł. Kozielec, A. Kozielec, Michałczak, S. Adamczyk, S. Kurnyta, Kołodziej, Zacher, Zep.

Skawianin i Lubań pokazali prawdziwe zacięcie! Gospodarze grali bez pięciu podstawowych zawodników, którzy trenowali na wieczorze kawalerskim :). Lubań z kolei po 15 minutach grania mógł się już pochwalić trzema bramkami.

5 GOL! 0:1 – akcję lewą stroną boiska pomyślnie sfinalizował Zep.
10 GOL! 0:2 – S. Adamczyk wykończył składną akcję swojej drużyny i strzelił gola.
15 GOL! 0:3 – S. Adamczyk znów w akcji, Tym razem wykorzystał rzut karny.
25 GOL! 1:3 – prostopadłe podanie Gacka do Stachury, a ten fantastycznie trafił do bramki, rozpalając nadzieję.
37 GOL! 2:3 – podobny schemat, jak dwanaście minut wcześniej: Gacek do Stachury, a ten z kąta zerowego niesamowitym strzałem wpuścił piłkę do siatki Lubania.
43 GOL! 2:4 – błąd w obronie gospodarzy. Piłkę przechwycił S. Adamczyk i nie dał Siepakowi żadnych szans.
50 GOL! 3:4 – Gacek z rzutu rożnego wrzucił prosto na głowę Miśkowca, a ten, wykorzystując swój wzrost, z łatwością wycelował do bramki przyjezdnych.
83 GOL! 3:5 – niepilnowany Michałczak puścił się pędem i kolejna bramka ląduje na konto Lubania.
87 GOL! 4:5 – stały fragment: Gacek do Bogdała, a ten potężnym uderzeniem z głowy urealnił szansę na remis.
89 GOL! 5:5 – Stachura indywidualnie na skrzydle minął dwóch zawodników, zagrał do Rzeszotko i remis stał się faktem!

Skalni Zaskale – Orawa Jabłonka 7:4 (4:0)
7:4 Baraściak 90
Skalni: Cisoń (72 Sowa) – Józefczak (67 Strug), S. Strama, K. Strama, P. Gacek (56 Borowicz), G. Gacek, M. Król, Czajkowski, Truty (80 Rzadkosz), Szeliga (46 N. Gacek), Łukaszczyk.
Orawa: Giądła – P. Zubrzycki, Kapuściak, M. Bełciak, J. Jazowski, Joniak, Świder, P. Kasprzak, Baraściak, Sikora, K. Kasprzak (38 Petk).

Co się działo na stadionie w Zaskalu! Bramki sypały się jedna po drugiej.  – Nasi po pierwszej połowie prowadzili 4:0, dlatego później grali na luzie. Zrobiliśmy dużo zmian, żeby młodzi zawodnicy mogli sobie pograć – skwitował prezes Skalnych Andrzej Tylka.

18 GOL! 1:0 – M. Król uderzył prosto w bramkarza, ten wybił piłkę, ale w pobliżu był czujny Łukaszczyk i celnie wykończył atak, wysuwając swoją drużynę na bramkowe prowadzenie.
30 – P. Kasprzak wykonał rzut wolny z 25. metrów, ale przestrzelił.
31 GOL! 2:0 – rzut rożny, autorstwa Trutego, przechwycił Łukaszczyk i główką wpakował futbolówkę prosto do siatki Orawy.
32 GOL! 3:0 – Szeliga wypatrzył na murawie niepilnowanego M. Króla. W momencie wykorzystał chwilę nieuwagi obrońców, aby posłać do niego na 10. metr, a ten bez zawahania wykorzystał swoją szansę.
38 GOL! 4:0 – hat-trick Łukaszczyka! Dzięki precyzyjnej wrzutce od Czajkowskiego, Łukaszczyk huknął kolejną bramkę.
46 GOL! 4:1 – M. Bełciak w zamieszaniu podbramkowym zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny.
47 GOL! 5:1 – Truty zwinnie ominął bramkarza i strzelił do pustej bramki.
55 GOL! 5:2 – M. Bełciak kolejny raz trafił do siatki Skalnych, ale tym razem główką.
62 GOL! 6:2 – fenomenalny M. Król z najbliższej odległości pozostawił golkipera bez szans na obronę.
73 GOL! 7:2 – kolejny hat-trick! M. Król dokładnie przemyślał, jak rozegrać piłkę, żeby zapakować ją do siatki gości, zdobywając szczęśliwego siódmego gola dla swoich.
85 GOL! 7:3 – M. Bełciak zaprezentował świetną formę i tym razem hat-trick należy do niego.
90 GOL 7:4 – Baraściak mocno kopnął. Futbolówka natrafiła na poprzeczkę, odbiła się od bramkarza i w końcu wturlała się do bramki gospodarzy.

KS Lokomotiv Chabówka – KS Zakopane 0:7 (0:3)
0:7 Matkowski 73
Chabówka: K. Rapacz – Panek, Bogdał, T. Czyszczoń, Florczyk, Ślaga, Krystian Pyka, Łukaszka, P. Czyszczoń, J. Filas, Karol Pyka.
KS: Truchoń – Demchenko, Floryn, Piekarczyk, Bogdanowicz, K. Borzęcki (65 Gawlak), Stopka, Kaczmarek, Żelechowski, Król (58 Matkowski), Diaz Jaramillo (75 Pol).

Bohaterem tego spotkania zdecydowanie jest KS Zakopane. Na boisku wiało niemiłosiernie, ale to nie przeszkodziło im w rozegraniu świetnych 90. minut.

3 GOL! 0:1 – rzut wolny po odbiciu piłki ręką wykorzystali goście i Floryn strzelił pierwszego gola spotkania!
19 GOL! 0:2 – zakopiańczycy podwyższyli wynik dzięki K. Borzęckiemu.
36 GOL! 3:0 – po dośrodkowaniu z boku boiska, Król kopnął na 3:0!
38 – kapitan gospodarzy K. Rapacz oddał piękny strzał zza pola karnego. Jednak futbolówka odbiła się od słupka i wynik pozostał bez zmian.
50 GOL! 0:4 – Król bezbłędnie trafił!
53 GOL! 0:5 – dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończone kolejnym golem dzięki Diazowi.
60 GOL! 0:6 – Floryn huknął z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
73 GOL! 0:7 –  Matkowski agresywnie zaatakował golkipera Chabówki.

Aneta Opyd

ZKP Zakopane - Gorce Rdzawka 2:1 (1:0)
1:0 Leks z wolnego 7
1:1 P. Worwa 80
2:1 Leks ( Deskiewicz) 88
ZKP Zakopane: Banaś (Wacek) - Czerwiński Staszel, Marusarz, Gąsienica-Kaspruś, Galica, Kalata Nathan (Deskiewicz), Gaura, Fąfrowicz, Leks, Paszuda
Gorce Rdzawka: Filas - Zając, P. Worwa, Stolarczyk P., Leśniak, Jurzec, Filas M., Mierzwa, Stolarczyk M., Skrzypoń, Piłat, Polak

Jak nie wygramy z nimi, to nie wygramy z nikim - zachęcał swoich piłkarzy trener ZKP Zakopane przed meczem z Gorce Rdzawka. Kiedy jak nie dziś? Okazało się, że właśnie dziś! ZKP Zakopane zdobywa 3 punkty.

Mecz był spokojny choć sędziowie gwizdali najmniejsze nawet przewinienia - ocenia jeden z zawodników gospodarzy. W Zakopanem bardzo mocno dziś wiało - każda górna piłka porywana była silnymi podmuchami i zachowywała nie nieprzewidywalnie.

7 - GOL! 1:0 w wolnego gola dla gospodarzy zdobywa Leks
11 - Zakopane nie wykorzystuje wolnego
11 - Jurzec w indywidualnej akcji ominął bramkarza Zakopiańczyków ale chybił
13 - Stolarczyk Piotr podaje prostopadle przed bramkę gospodarzy ale piłka nie znajduje adresata
16 - kolejna akcja gości, Jurzec prawą strona przemierza połowę gospodarzy i dośrodkowuje, jednak mimo, że pod bramką są zawodnicy Gorców Rdzawka nikt nie dochodzi do piłki
21 - Skrzypoń strzela ale nie sprawia problemu bramkarzowi gospodarzy który pewnie broni
28 - Jurzec do Stolarczyka z rzutu wolnego ale niecelnie
30 - rzut rożny w wykonaniu gości - Jurzec do Leśniaka który z główki kieruje piłkę w stronę bramki. Niecelnie
36 - zamieszanie pod bramką gospodarzy, piłkarze sygnalizują faul ale sędzia ma inne zdanie
36 - Piłat fauluje Paszudę - wolny dla Zakopanego wykonuje Leks, dalej Fąfrowicz ale bramkarz łapie
37 - Gąsienica-Kaspruś fauluje i dostaje żółtą kartę. Wolnego wykonuje Jurzec
70 - Marusarz sostej żółtą kartkę
80 - GOL! 1:1 P. Worwa zdobył gola i wyrównał
82 - Deskiewicz dostaje zółtą
88 - GOL! 2:1 Leks strzela z podania Deskiewicza

Zawrat Bukowina Tatrzańska - Wierchy Lasek 1:1 (1:1)
1:0 Chowaniec 6
1:1 Chorążaka ( Włodarczyk) 17
Zawrat Bukowina Tatrzańska: Wcisło - Gutt, Stasik J., Kuchta W., Stasik M. (Majerczyk), Chowaniec, Janczy, Rzadkosz, Chrobak, Ustupski (Leniewicz,), Grela M., Grela G., Papież,  Surma, Mrowca, Kuchta J.
Wierchy Lasek: Nykaza J. - Jaróg, Truty, Bocheński, Nykaza R., Trzoniec, Plewa, Gał, Włodarczyk, Cisoń, Chorążak, Duda,

Nie zawsze wynik świadczy o przebiegu spotkania - w tym jednak przypadku remis 1:1 oddaje całkowicie sytuację na boisku, Mecz był spokojny i bardzo wyrównany.

6 - GOL! 1:0 Chowaniec zza 16 metra lobuje Nykaze po długim rogu
11 - indywidualna akcja Włodarczyka i groźny strzał na bramkę gospodarzy
17 - GOL! 1:1 Włodarczyk podaje prostopadle do Chorążaka a ten strzela po krótkim rogu
22 - wrzutka Michała Stasika do Michała Greli, który niepilnowany strzela prosto w ręce bramkarza
33 - Chowaniec z 30 metrów strzela z lewej flanki boiska. Nykaza z trudem przebija nad poprzeczkę