17.09.2020 | Czytano: 1868

Pozostał liderem (+zdjęcia)

W Biskupicach rozegrano piątą eliminację Pucharu Polski Południowej w cross country. W zawodach wystartowało 100 zawodników, w tym reprezentanci naszego regionu.

W klasie MASTER  najszybszy okazał się nowotarżanin  Adam Zych. – Moim celem było utrzymanie pozycji lidera – mówi. – Start miałem  bardzo słaby.  Zostałem na starcie ponieważ motocykl nie zapalił od pierwszego razu.  Zmuszony byłem do podkręcenia tempa, aby dogonić czołówkę.  Po sześciu, siedmiu zakrętach udało mi się dojechać pierwszą piątkę, a następnie wyprzedziłem dwóch zawodników.  Po dwóch okrążeniach byłem trzeci.  Zawodnik prowadzący popełnił błąd i zaliczył upadek. Wskoczyłem na drugą pozycję.  Zawodnik prowadzący miał ok. 20 sekund przewagi.  Musiałem dać z siebie jeszcze więcej, by wyprzedzić prowadzącego.  Udało się i zacząłem  powiększać przewagę.  Niestety podczas  tankowania rywal mnie dojechał i wyprzedził. Musiał po raz kolejny się sprężyć i kolejny raz go wyprzedziłem. Prowadzenia nie oddałem do mety.   Trasa wymagająca 90% to piasek. Zawody dla mnie  udane.  Powiększyłem  do 20 punktów nad drugim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej.

W klasie JUNIOR - Grzegorz Kowalczyk  zajął pierwsze miejsce.  W klasie S1 senior klasa do 250 cm sześc. Dionizy Kowalczyk wskoczył na najniższy stopień podium, na siódmej pozycji ukończył wyścig Tomasz Watychowicz, a pierwszą dziesiątkę zamknął Zbigniew Czop.
W klasie EXPERT -  Hyła Hubert  okazał się najszybszy.