17.08.2020 | Czytano: 3035

Niepocieszone góralki

Zapewne niepocieszone są młode siatkarki z Klubu Przyjaciół Siatkówki Gorce Nowy Targ. 
Zajęły drugie miejsce w finałach wojewódzkich premiowane awansem do finałów mistrzostw Polski. To był  kolejny sukces tego klubu w żeńskiej odmianie siatkówki. Kolejny sukces duetu trenerskiego Katarzyna Krasińska i Karol Majewski. Przypomnijmy, iż awans do finału mistrzostw Polski wywalczyły: Nicola Maciaszek (kapitan), Patrycja Pasławska, Maryla Kalata, Anna Mikołajczyk, Julia Skotnicka, Agata Głąb.
 
Niestety nie zagrają w Wielkim Finale. Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie z Ferrero Polska Commercial podjął decyzję o odwołaniu Wielkiego Finału XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W oficjalnym komunikacie czytamy: „ Od przeszło trzynastu lat Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie z firmą Ferrero Polska Commercial organizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving.  Jest to największe w skali naszego kraju, ale i Europy, wydarzenie siatkarskie dla młodzieży. Jesteśmy dumni, iż przez lata pracy nad Mistrzostwami udało się nam stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które w duchu przyjaźni oraz dobrej sportowej zabawy łączy tysiące dzieci, ich trenerów oraz wiernych kibiców.

Rozpoczynając jesienią 2019 roku XXVI edycję Mistrzostw nikt nie mógł przewidzieć, iż w 2020 roku cały świat zostanie sparaliżowany przez pandemię koronawirusa (COVID-19), a walka z nim tak bardzo odmieni naszą codzienność.
 
Zarówno dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jak i dla firmy Ferrero Polska Commercial zawsze najważniejsze jest zdrowie oraz bezpieczeństwo najmłodszych oraz ich rodzin. Dlatego też w marcu br. w związku z COVID-19 zdecydowaliśmy się na czasowe zawieszenie rozgrywek. W czerwcu kiedy uchwalono nowe rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu dotyczące organizacji wydarzeń sportowych oraz liczba zachorowań zaczęła się zmniejszać, wyraziliśmy chęć dokończenia Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.
 
We wszystkich województwach udało się przeprowadzić rozgrywki półfinałowe. Niestety zwiększająca się każdego dnia liczba zachorowań w naszych kraju sprawiła, iż podjęliśmy decyzję, aby ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, młodzieży, trenerów, rodziców, a także członków ich rodzin odwołać Wielki Finał XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving. 
 
Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż doceniamy trud i zaangażowanie wszystkich uczestników tegorocznych zawodów. W związku z tym, wszystkie zawodniczki, zawodnicy oraz trenerzy, którzy uzyskali awans do Wielkiego Finału otrzymają zestawy nagród, które przygotowaliśmy wspólnie z Ferrero Polska Commercial. Szczegóły zostaną podane później.

Wyrażamy nadzieję, że decyzja dotycząca odwołania Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving spotka się z Państwa zrozumieniem. Głęboko wierzymy, że w przyszłym roku rozgrywki Kinder Joy of moving zostaną rozegrane w pełnym wymiarze i wszyscy spotkamy się podczas Wielkiego Finału 2021!”
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama