17.08.2020 | Czytano: 1506

MP. Brąz Kasi Solus Miśkowicz

W Mrągowie zakończyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Były bardzo ważnym testem formy dla kolarzy górskich.

W Elite kobiet bez niespodzianki.  Główną faworytką była Maja Włoszczowska i ona po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodniczki  do pokonania miały  sześć okrążeń o długości 3,7 kilometra. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska pokonała trasę w czasie 1:25,33 i zdobyła 14. tytuł mistrzyni Polski. Zawodniczka Kross Racing Team wyprzedziła o ponad minutę Aleksandrę Podgórską (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) i o prawie 4 minuty pochodzącą z Bukowiny Tatrzańskiej -  Katarzynę Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing Team).

Po starcie zawodniczki, które miały się liczyć w walce o miejsca na podium jechały razem. Mniej więcej w połowie wyścigu Maja Włoszczowska zrzuciła o jeden ząbek na podjeździe, docisnęła i odjechała.

W cyklosporcie kobiet srebrny medal zawisł na szyi Agnieszki Bal, reprezentującej KS Luboń Skomielna Biała.