29.07.2020 | Czytano: 1452

Adam Wójcik i Kamila Wójcikiewicz zwycięzcami Nowy Targ Road Challenge (zdjęcia i film)

Nowy Targ Road Challenge odbył się już po raz piąty po podhalańskich i spiskich drogach. W ciągu tych kilku lat wyścig urósł do rangi najbardziej prestiżowego w Polsce, a dodatkowo w tym roku zawodnicy zdobywali punkty do challengu Pzkol Masters

Na starcie zameldowała się cała czołówka krajowa zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, które w tym roku po raz pierwszy rywalizowały w swoim wyścigu. Głównym Partnerem wyścigu i współorganizatorem od samego początku jest Miasto Nowy Targ, wyścig jest doskonałym narzędziem promocyjnym dla Miasta pokazującym, ze warto zatrzymać się w Stolicy Podhala i cieszyć się każdego dnia innymi trasami rowerowymi. Startujący byli zachwyceni infrastrukturą rowerową jaka powstała w mieście i okolicznych gminach Nowy Targ, Łapsze Niżne, Czarny Dunajec.

I etap rozgrywany był jakom indywidualna jazda na czas z Frydmana do Niedzicy Zamek o Puchar Dyrektora MCSiR w Nowym Targu, a dekoracja odbyła się w przed Ratuszem na Rynku w Nowym Targu,

II etap wystartował z Białki Tatrzańskiej i prowadził po trasach polskiego Spiszu, a meta była usytuowana na szczycie Litwinki, co zachwyciło uczestników, bo takie widoki to rzadkość. Na tym etapie zawodnicy walczyli o Puchar Resortu Bania,a Hotel Bania ufundował nagrodę specjalną pobyt weekednowy dla najlepszego mężczyzny i kobiety, a dodatkowo każdy zawodnik mógł skorzystać z relaksu w Terma Bania. Uczestnicy byli zachwyceni i Białka Tatrzańska na dłużej zagości na trasie wyścigu.


Finałowy etap wystartował z centrum Nowego Targu, a meta zlokalizowana była na rogatkach na ulicy Grel. Walka toczyła się na wymagającej rundzie z podjazdem pod Beskid w Bukowinie Osiedle. Etap ten rozgrywany był o Puchar Burmistrza miasta Nowy Targ, a zakończenie wyścigu odbyło się na płycie boiska "Koło" przy MHL w Nowym Targu.

Pełne wyniki poszczególnych etapów i klasyfikacja generalna dostępne są tutaj:
Klasyfikacja Górska
Indywidualna Klasyfikacja Generalna
Drużynowa Klasyfikacja Generalna

Etap 1 - wyniki indywidualne
Etap 1 - wyniki drużynowe

Etap 2 - wyniki indywidualne
Etap 2 - wyniki drużynowe

Etap 3 - wyniki indywidualne
Etap 3 - wyniki drużymowe

Zawodnicy poza zwycięstwami na etapach walczyli na premiach górskich w Klasyfikacji Górskiej Kotelnicy Białczańskiej o tytuł Królowej i Króla Gór, a najlepsze drużyny o Puchary Term Bania, które były sponsorem klasyfikacji górskiej. Na każdym etapie najlepsi zawodnicy otrzymywali karnety na stoki narciarskie Kotelnicy Białczańskiej w myśl zasady aktywni latem - aktywni zimą!

Zawodnicy już nie mogą doczekać się startu podczas VI edycji tego wspaniałego wydarzenia, którego organizatorem jest Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca, którego wspierają pasjonaci kolarstwa szosowego i wszyscy wkładają nie tylko swoją pracę, ale i serce. Z tego miejsca organizator pragnie podziękować wszystkim za pomoc w organizacji, Policji za nieocenioną pomoc w zabezpieczeniu bezpiecznego przejazdu zawodników, a firmie Medical Point za profesjonalne zabezpieczenie medyczne.

mat. prasowe, zdjęcia w galerii Szymon Pyzowski, zdjęcia w tekście i fim Michał Adamowski

Szymon Pyzowski

Komentarzereklama