04.05.2020 | Czytano: 894

Bez zmian

Cztery zawodniczki i dwóch zawodników będzie liczyć kadra narodowa A Mix w snowboardzie alpejskim.



Trzon reprezentacji nadal stanowić będą nasi najlepsi snowboardziści na czele z Aleksandrą KrólOskarem Kwiatkowskim. Oprócz nich będziemy mogli obserwować występy Weroniki Bieli, Aleksandry MichalikMarii Chyc, a także Michała Nowaczyka.
 
Trójka zawodników znalazła się na liście rezerwowej kadry A, co oznacza, że ci snowboardziści zostaną objęci szkoleniem w ograniczonym zakresie.
 
Sześć zawodniczek i trzech zawodników stanowić będzie o sile kadry narodowej juniorów Mix. Na liście rezerwowych znalazła się czwórka snowboardzistów.
 
Dla kadry narodowej MIX głównym celem w  przyszłym sezonie będą mistrzostwa świata w chińskim Zhangjiakou, które będą stanowić jednocześnie próbę przedolimpijską przed igrzyskami w Pekinie w 2022 roku. W związku z pandemią koronawirusa nie wiadomo czy czempionat dojdzie do skutku. 
 
Głównym szkoleniowcem reprezentacji pozostanie Oskar Bom, a za jej juniorski odpowiednik odpowiadać będzie Michał Sitarz.
 
A Mix – snowboard alpejski
Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team
Weronika Biela – AZS Zakopane
Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
Maria Chyc – AZS Zakopane
Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane 
Michał Nowaczyk – AZS Zakopane
Rezerwa
Mikołaj Rutkowski - KS F2 Dawidek Team.Pl
Olimpia Kwiatkowska - AZS Zakopane
Julia Sitarz - AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy
Oskar Bom – trener główny
Piotr Bodziony – asystent trenera głównego
Grzegorz Salwierak – trener motoryki

Juniorzy Mix – snowboard alpejski
 
Weronika Dawidek – KS F2 Dawidek Team.Pl
Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
Olga Kociczak - AZS Zakopane
Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl
Jakub Gawlak-Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane
Maciej Mikołajczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Rezerwa 
Kamil Knesz – KS F2 Dawidek Team.Pl
Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl
Michał Wilk – KS F2 Dawidek Team.Pl
Sztab szkoleniowy
Michał Sitarz – trener prowadzący
Marcin Sitarz – trener współpracujący
Paweł Dawidek – trener współpracujący
 
sles
 
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 12 29
2. Skawianin Skawa 12 28
3. KS Chabówka 12 28
4. Grel Trute 12 24
5. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 12 24
6. Unia Naprawa 12 19
7. Delta Pieniążkowice 12 17
8. Skałka Rogoźnik/ Stare Bystre 11 13
9. Lepietnica Klikuszowa 11 9
10. Janosik Sieniawa 12 9
11. Szarotka Chochołów 12 7
12. Krokus Pyzówka 12 1
zobacz wszystkie tabele
reklama